Iso image writer

Merhabalar, bir iso kalıp yazıcısı yazmaya çalıştım.Kimi çok basit görür küçümser, kimi göklere yukseltir,banane.
Ben bu iso kalıp yazıcısını yazarken linux mint mint stick reposundan ilham aldım.Ama onların yaptıgından daha güzel bir şey yapmaya çalıştım.Kendi çapımda yeni bir özellik ekledim,belki işe yarar, belki işe yaramaz.
Sizden övgü istemiyorum, yergi istiyorum yergi. Sizden bir şey istesem kabalık etmiş olmam inşallah.
Bu programı bir de kendi pc lerinizde deneme şansınız var mı?Mumkun oldugunca bugları vs gidermek zorundayım.Eger bu programı başarıyla test edebilirsem bu repoyla Turk yazılımına katkı sağlamayı çok istiyorum.
Atacagım link gtk kullanıyor.Çunku katkı saglayacagım proje yanılmıyorsam gnome kullanıyor. Merak etmeyin,en kısa zamanda qt versiyonu ile de karşınıza çıkıp bu qt versiyonu ile allah nasip ederse pisi linux a katkı yapmayı düşünüyorum.Allah utandırmasın.

Repo adının minikRıfkı olduguna bakmayın. Niye minik Rıfkı koydum derseniz, Rıfkı ,bizim okulla özdeşleşmiş bir köpek :).Şerefsiz köpek bir arkadaşla benim tostumu hilal taktiği yapıp aldıydı.Neyse trolu bırakayım.

UYARI:

1)BU PROGRAMI DENERKEN BU PROGRAMI DENEYECEĞİNİZ USB DEKİ VERİLERİ BAŞKA BİR YERE ALIN.ÇUNKU DİRECT /dev/sdb vs AYGITLARIN OLDUGU YERE YAZIYOR.

2)SÜREÇ TAMAMLANDIĞINDA USB NİZ MOUNT OLAMAYACAK,SIKINTI YAPMAYIN.BU SORUNU LİNUX MİNT KENDİ TODOSUNDA BELİRTİYOR.BU MİNİK SIKINTIYI BEN DE ÇÖZEMEDİM,AMA OLURSA ÇÖZMEYİ PLANLIYORUM.Bakınız:

SON OLARAK SORUMLULUK KABUL ETMEM.YOK USB DE SORUN OLDU VS.
SON ÇÖZÜM OLARAK USB YE FORMAT AT DÜZELİR.

2 Beğeni