Java mı c++ mı amacım belli

Direkt cevabı ben vermiştim, diğerleri de açıklama yaptı işte :grin:

1 Beğeni

sen fikrini belirtmiştin cevabı vermemiştin
bizde fikirlerimizi belirttik karar gene o kardeşimize kalıyor

İki dili de bilmem ancak VPN vs. çalışma mantığını bilirsen Pascal’la bile yaparsın (abartı)

bu gene senin fikrin, yani topluluk onaylı bir cevap mı bu? :d

Ve ekleme olarak, iyi optimize edilmiş bir Java kodu gayet de hızlı çalışır. Önemli olan algoritmayı nasıl tasarladığınız. Şu problemi çözmenizi istesem ve size 100 ms’de çözümü bulan Java versiyonunu paylaşsam mesela. O zaman algoritmanın ne kadar önemli olduğunu görürsünüz. Yani Java olarak da bakmayın mesela duruma. Algoritma olarak bakın demek istiyorum.

1 Beğeni

biz spesifik bir kod üzerinden performansından bahsetmedik, çalışma şekli dolayısıyla oluşabilen hız farkından bahsediyoruz
sonuçta kod var, kod var :d

1 Beğeni

Orası öyle tabi ama hep Java yavaştır sonucunu kendi yazdıkları verimsiz algoritmalara bağlayanlar yüzünden böyle bir örnek vermek istedim.

2 Beğeni

bunu söylemek imkansız ki
java C++ a göre yavaştır demek ile
her durumda javanın yavaş olduğunu söylemek
çok farklı

1 Beğeni

Evet doğru. Bu sefer de ortaya yazılım geliştirme kolaylığı çıkıyor, C++ ile geliştirme ve Java ile geliştirme. Bir çok parametre var yani o yüzden dedim ya ilk başta. İlk adım programlama dili seçmek değildir diye.

Olaya yazılımcının kullandığı teknikler, tecrübe girince çok fark oluyor. Biz en iyisi hello world’u ilk defa yazan birisinin farkları üzerinden referans oluşturalım.

1 Beğeni

Kısaca bundan farklı bir konudada bahsetmistik bir dilin fanı olunmamalı yapacağın işe en uygun dil ile yoluna devam edilmeli

1 Beğeni

Sonuç olarak arkadaşlar, bir kaç kez forumda dilleri tartıştık. Avantajları ve dezavantajları gibi bir çok şeye baktık. Ama şunu söylemek lazım. Bir yazılım projesinde programlama dili, heykel yapmaya başlayan bir heykeltraşın kullanacağı aletler gibidir. Önce tasarım yapar, aklında bir fikri vardır ve iş ürünü ortaya çıkarmaya geldiğinde uygun olan aleti seçmesi heykele ve tabi tecrübeye bağlıdır.

4 Beğeni