Java Script PHP Haberleşmesi

var value = 'x'
Böyle bir değişkenim olduğunu varsayarsak ben bu değişkeni aynı sayfa içinde phpde kullanmak istiyorum. get ve post istekleri yapıp sayfanın yenilenmesini istemiyorum bunun bir yolu var mı ?
Php ve js konusunda çok yeniyim bu konuyuda bayağı bir aradım ama tam olarak istediğim şeyi bulamadım.Belkide bir post isteiği yapmaktan başka bir çarem yoktur ama öncesinde bir size sormak istedim

Bir XY problemi ile karsi karsiyayiz gibi gorunuyor, neden boyle bir sey istediginizi anlatirsaniz daha iyi yardimci olabiliriz.

Sadece asil cevap isteniyorsa su ise yarayabilir:

Bir select boxım var burdaki seçeneklerden birini seçince get isteği oluşturuyorum onu php ile alıp aldığım veri ile başka bir web sitesinden bazı veriler çekiyorum ve tekrardan php ile bu veriyi işleyip web sayfamda gösteriyorum.
Aslında herşey çalışır durumda sadece web sayfasının tekrar yüklenme görüntüsü hoşuma gitmiyo php, html , css ,java script bunları yeni öğreniyorum sanırım ajaxda bakmam gerekiyo

Seçili öğeyi php ile istek atmadan almanın bir yolu yok diye düşünüyorum java ile bir fonksiyon oluşturup alabiliyorum ama buseferde phpye iletemiyorum :slight_smile: Aslında bunu yazarkenken aklıma geldi php ile yaptığım veri kazıma işlemini java ile yapsam web sitem yavaşlarmı sonuçta java tarayıcıda çalışıyor çok güçlü olmuyabilir

Java tarayicida calismiyor, Javascript tarayicida calisiyor ve iki dilin birbiriyle alakasi yok.

(Java derken javascript denilmek istendigini varsayarak…) Hayir. Boyle bir yavaslik soz konusu degil.

AJAX bir dil degil, ne oldugu attigim linkte yaziyor. Noktalama isaretlerine dikkat ederek dogru duzgun anlatirsaniz sorunu anlayabiliriz, su an bir sey anlamak cok guc ama sanirim aradiginiz sey AJAX.

Evet siz söyledikten sonra biraz baktım ihtiyacım olan ajax gibi görünüyor.Teşekkürler

Yazım yanlışları için kusura bakmayın biraz yoruldum hızlı hızlı derdimi anlatmaya çalıştım.

1 Beğeni