Jetson Nano'da bilgisayar açıldığı anda bir programı otomatik çalıştırmak

Merhabalar herkese. Linux üzerinde program açılınca python projem çalışsın istiyorum. Startup application kısmından yapmaya çalıştım ama çalışmadı. Örneğin bilgisayar açıldığında terminal açılsın otomatik istersek startup application a genome-terminal yazılır. Ama terminal açıldığındaki gibi otomatik benim dosyamda çalışsın isterim.Bunu nasıl halledebilirim?

Gördüğünüz menüde command yazan kısma python3 dosyayolu.py yazmaniz lazım, comment kısmına değil.

1 Beğeni
sudo nano /etc/rc.local

dosyasına istediğiniz komutu yazabilirsiniz yada daha profesyönel log tutan, düştü mü kaldıran birşey istiyorsanız da:

1 Beğeni

peki sistem nereden bilecek bu dosyanın yolunu. Masaüstünde yolov5 klasöründeki img.py yi çalıştır demek için extra brşey yapmama gerek var mı @emreasaurus @Huseyin_AKKAYA

nano ile açıyorsun bu dosyayı en sonuna:

python /home/bla/bla/bla/img.py

böyle ekliyorsun artık dizini neyse, supervisor kullanmak istersen de zaten anlatıyor linkte nasıl olacağını

dediğiniz gibi yaptım. Çalışmadı ve açılmadı dosya. Hüseyin bey acaba sebebi projede webcam kamerasından görüntü almak istediğim için olabilir mi? Plaka tanıma sistemi yapıyorum. Eşzamanlı görüntü alıyorum ilk etapta. Sistem kamerayı açamadığı için olabilir mi?

onun hakkında bir yorum yapamam görmeden, kamera açılmıyorsa bile kamera açılana kadar beklemen gerekir kodunda.

Anlıyorum teşekkürler yardımlarınız için :))