Kali'ye tor indirme hatası

merhaba arkadaşlar ben kali linuxa tor indirmek istiyorum ama tor programı bir türlü inmiyor
verdiğim komut : sudo apt-get install tor
aldığım çıktı :
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
tor paketi mevcut değil, ancak başka paket içerisinden işaret edilmiş.
Bu durum bu paketin kayıp, eskidiği için bırakılmış, ya da başka bir
yazılım kaynağında bulunduğu anlamına gelebilir.

E: ‘tor’ paketi için kurulum adayı yok
arkadaşlar tor ağını çok fazla program kullanıyor bu nedenle onu benim bir şekilde indirmem lazım lütfen yardım edin

sudo apt update

Yapıp tekrar aynı komutu ver.

siz hangi distroyu kullanıyordunuz? merak ettim :slight_smile:

distronun ne demek olduğunu bilmiyorum lütfen açıklar mısınız?

maalesef yine aynı çıktıyı aldım

distro = dağıtım
mesela sizin kullandığınız kali gibi ama sorum @reo e idi gene de öğrenmiş olun :=)

tamam teşekkür ederim

ama galiba metasploit frameworkum güncellenebilirmiş :grinning:

Mint kullanıyorum ben.

1 Beğeni

bende ubuntu ama yakında manjoro yu da denemek istiyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Manjaro’ya iyi diyorlar fakat işin ilginci en çok indirilen distro şuan MX Linux ama Türkçe sayfalarda tavsiye eden görmedim hiç.

Kali pentesting distro’su oldugu icin bu sorular “forklift aldim, apartmanin otoparkindan nasil cikartacagim” gibi duruyor.

Tor programini indirmiyorsun, tor paketini yuklemeye calisiyorsun. Kali’de tor diye bir paket var mi, oncelikle?

Distrowatch’da MX Linux nasıl ilk sıraya yerleşti anlam verebilmiş değilim, işin içinde torpil/sponsorluk vardır belki bilemiyorum ama o ilk sıranın hakkı öncesinde de olduğu gibi Manjaro’da diyebilirim, benimkisi fanatiklik değil tamamen şahsi tecrübelerim.

Hadi Manjaro’yu geçtim Debian, Fedora, Ubuntu, Mint vs. gibi dağıtımlar varken MX Linux nedir ya? Onun orada ilk sırada ne işi var :slight_smile:

2 Beğeni

Bir hile yapmış olabilirler bence. Verileri nereden alıyor DistroWatch?

harbi ha arayüzüne de baktım iğrenç
:unamused:
kullananı da görmedim açıkcası

Olmayan bir paketin repo güncelleyerek gelmesi mümkün değil.

https://www.debian.org/distrib/packages

Kali linux kullandığınız için debian sayfasına bakmanız gerekiyor.

Burada ‘tor’ adında bir paket var mı ?

Olmadığı için istediğiniz kadar güncelleyin herhangi bir şey elde edemezsiniz.

" torbrowser-launcher" adında bir paket olması gerekiyor, bu sizin manuel olarak yapacağınız işlemi kendisi yapmakta. Eğer reponuz güncelse buna ulaşabiliyor olmanız gerek.

Ben de tor diye bir paket var, onu yüklemeye çalışıyor sandım. O yüzden öyle dedim.

Sistemin yapilandirilma sekline gore; tanimli repo’lara hic bakilmamis, [sanirim] kimi component’larin* indexi alinmamis olabiliyor. AWS’deki Ubuntu imajlarinda siklikla karsilastigim bir durum. Denemekte/akilda bulundurmakta fayda var.

*: main, restricted, nonfree, etc.

1 Beğeni

evet ben zaten o tor paketini indirmeye çalışıyorum