Kayıt programı için Sqlite vs MongoDB

Arkadaşlar merhaba.

Bir program yazıyorum. Programın amacı kayıt tutmak. Ama bunu piyasaya sunacağım, reklamlar vs. vereceğim. Yani herkes kullanabilecek.

Sorum şu: bu programda, işler, işlerin yapılıp yapılmadığı gibi bilgilenir eklenecek. Bunun için MongoDB mi, yoksa Sqlite3 mü tercih etmeliyim?

MongoDB’de sürekl bağlantı sorunu yaşıyorum. Ama çözebilirim diye düşünüyorum. Ayrıca programa arada bir güncelleme gönderilecek. Bunun için hangi veritabanı daha uygundur? Başka veritabanları da önerebilirsiniz.

1 Beğeni

Bahsettiğin programın benzeri ama farklısını sqlite3 ile yapmıştım ve epey verim aldım.

1 Beğeni

Hocam bildiğim kadarıyla, web sistemi kurmak dışında Sqlite3 ile güncelleme gönderilemez. Doğru muyum? Peki güncelleme sistemi için ne önerirsiniz? Veri tabanına, true veya false gireceğim, eğer true'yse yeni dosyaları indirme sistemi yapacağım.

Sen web bağlantısı kurmadan nasıl güncelleme yapmayı düşünüyorsun? Ortak bir sunucu iletişimi olmadan bunu yapmak mümkün değil ki

Yok öyle demedim. Birkaç konu önce, birisi “Sqlite3’ü web sunucuya bağla, oradan çalıştır” demişti. Sqlite3 için dedim.

@aib , @sonsuz , @Gok_Mavisi_Anka hocalarım ne önerirsiniz?

Ben sqlite3 cüyüm. MongoDB kullanmadım hiç o yüzden bir şey önermem doğru olmaz.

1 Beğeni

Peki Sqlite3 ile uzaktan güncelleme göndermeyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Tam adamına sordun :sweat_smile: Bugüne dek verileri hep txt dosyalarında sakladım.

2 Beğeni

Hocam zor olmuyor mu?

1 Beğeni

Evet zor aslında, nasip olursa sqlite3 öğreneceğim yakın bir zamanda.

2 Beğeni