Keras sürümü güncelledikten sonra kodlarim çalışmıyor

Merhabalar pycharm kullanıyorum keras sürümünü 2.5 e yükselttim ve bircok hata almaya başladım tensorflow sürümünü de güncelledim yine de su hatalari aliyorum yardim edebilecek varmidir

Burada bir uyumluluk listesi var, sizin kullandığınız sürümlerle karşılaştırmak isteyebilirsiniz.

https://docs.floydhub.com/guides/environments/

Sürümleri eski haline nasıl getirebilirim peki?

Merhaba,

Yazilari ekran goruntusu veya ekran goruntusunun fotografi olarak degil, yazi olarak paylasman gerekiyor. Kodun ve hatanin en kritik kisimlari kadrajin disinda kalirken, siluetin kontrasti dusurmus.

Bi de ekranda bir hata daha goruyorum, nedir o?

1 Beğeni

evet haklısınız ben başka bişey denerken bambaşka uyarı ve hatalar geldiği için daha önce çektiğim görüntüyü gönderdim. diğer hata şu idi :
ImportError: Could not find the DLL(s) ‘msvcp140_1.dll’. TensorFlow requires that these DLLs be installed in a directory that is named in your %PATH% environment variable. You may install these DLLs by downloading “Microsoft C++ Redistributable for Visual Studio 2015, 2017 and 2019” for your platform from this URL: https://support.microsoft.com/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads

linkten indirdim dll i ancak bu sefer başka uyarılar alıyorum.

Daha once aldigin hata mesajlariyla sadece daha once aldigin hatalari cozebiliriz. Simdiki hatalari cozmemizi istiyorsan simdiki hata mesajlarini yazman lazim.

W tensorflow/stream_executor/platform/default/dso_loader.cc:64] Could not load dynamic library ‘cudart64_110.dll’; dlerror: cudart64_110.dll not found
I tensorflow/stream_executor/cuda/cudart_stub.cc:29] Ignore above cudart dlerror if you do not have a GPU set up on your machine.
2021-05-28 14:09:14.692743: W tensorflow/stream_executor/platform/default/dso_loader.cc:64] Could not load dynamic library ‘nvcuda.dll’; dlerror: nvcuda.dll not found
2021-05-28 14:09:14.693368: W tensorflow/stream_executor/cuda/cuda_driver.cc:326] failed call to cuInit: UNKNOWN ERROR (303)
2021-05-28 14:09:14.905862: I tensorflow/stream_executor/cuda/cuda_diagnostics.cc:169] retrieving CUDA diagnostic information for host: Ayhan
2021-05-28 14:09:14.906488: I tensorflow/stream_executor/cuda/cuda_diagnostics.cc:176] hostname: Ayhan
2021-05-28 14:09:14.907443: I tensorflow/core/platform/cpu_feature_guard.cc:142] This TensorFlow binary is optimized with oneAPI Deep Neural Network Library (oneDNN) to use the following CPU instructions in performance-critical operations: AVX
To enable them in other operations, rebuild TensorFlow with the appropriate compiler flags.
C:\Users\AYHAN UNLU\AppData\Local\Programs\Python\Python36\lib\site-packages\keras\engine\training.py:1976: UserWarning: Model.predict_generator is deprecated and will be removed in a future version. Please use Model.predict, which supports generators.
warnings.warn(’Model.predict_generator is deprecated and ’
2021-05-28 14:09:31.860707: I tensorflow/compiler/mlir/mlir_graph_optimization_pass.cc:176] None of the MLIR Optimization Passes are enabled (registered 2)

gibi birçok :slight_smile:

Python sürümünu de mi yukseltmeliyim?

Sizin de almış olduğunuz

hatasına çözüm olarak şöyle bir link bırakıyorum.

Ayrıca ilk gönderinizdeki fotoğrafta Python’ın Tensorflow ile Keras’ı farklı yerlerden aldığını hatta yol (path) belirtme biçiminin bile farklı olduğunu (“/” ve “\” kullanımı) görüyorum. Acaba birini pip ile yükleyip öbürünü farklı bir yoldan mı yüklediniz güncelleme yaparken?

Bu tür sorunların önüne geçmek için virtual environment kullanmak her zaman daha iyidir. Örneğin Linux gibi Python’ı doğrudan kullanan bir işletim sistemi üzerinde çalışırken bir şeyleri bozmak sistemi de bozacağı için, olabildiğince sanallaştırma ve izole etme yöntemleri tercih edilmeli.

1 Beğeni

Burada Python’daki anlamı ile hiçbir hata yok. Uyarı veya bildirimler içeriyor sadece. Genel olarak tensorflow’un GPU’yu kullanamadığını söylüyor.

1 Beğeni