Kite kullanan var mı

şöyle bir şey buldum, yazılan kodları yapay zekayla analiz edip önerilerde bulunuyormuş.normal editörler de biraz öneriyor da bu kullanıcıların neyi nasıl yaptığı bilgisini toplayıp ona göre daha iyi öneriler yapabiliyormuş hatta duruma göre örnek kod bile gösteriyormuş falan.ben şimdi yükledim ama pythonda yeni olduğum için ne derece faydalıdır şimdilik pek anlayamıyorum.sadece pycharmda öneri olarak altta çıkan kelimeler çoğaldı ve gelen kite uygulamasında python terimleriyle ilgili ingilizce bilgiler var, kendi projelerimde kullandığım değişkenler falan da orda görünüyor ama neye yaradığını çözemedim.kite hakkında türkçe kaynak neredeyse hiç yok sadece ekşide toplam iki adet entry var ben de ordan öğrendim zaten.işe yarar bir şey gibi duruyor, denemiş olan varsa tecrübelerini bilmek isterim

2 Beğeni

Kite kullanmıyorum, ama Guido Van Rossum çok sevmiş anlaşılan :smiley:

https://twitter.com/gvanrossum/status/1092866882795761664?s=19

İndirdim. Biraz kullandım. Beklediğim verimi alamadım.
Vs Code ve pylint tarafından verilen hizmetin aynısı gibi geldi bana.
Kısa bir süre önce indirdiğim için pek bir faydasını göremedim. Ama sanıyorum matplotlib numpy gibi kütüphanelere yoğunlaşmış, ancak tkinteri biraz ihmâl etmişler.

Ben de inceledim. Faydalı olabilir, kurup arada faydalanmaya çalışmak lazım.

Yapay zeka yada makine öğrenimine iyi ama diğer konularda pek iyi denilemez ama kötüde değil yani. Arada sırada ekmeğinden yararlanmak gerek düşünüyorum.

Şu ana kadar kullandığım en iyi intellisense.En sevdiğim özelliği tek bir kelimeyi değil bütün kod parcacığını tamamlaması

hayır çok yer kaplıyor ve çok ram yiyor bence çünkü benim bilgisayarda çok kastı.

Uzun süredir kullanıyorum. Alanında en iyisidir. Önerileri intellisense ile kıyaslanamayacak seviyede iyidir. Tabnine tek ciddi alternatifi. Ama ondan da iyi önerileri bulunuyor. Alternatiflerine bakma bile. Hatta kalıp kod tamamlama özelliği dahi bulunuyor. Yapay zekası harika çalışıyor. Benim sistemimi zorlamadı hiç. Büyük projelerde de çalışması oldukça başarılı. Öğrenciler için ücretsiz PRO kullanma imkanı da var. Kesinlikle tavsiye ederim.