Kivy Apk ile https bağlantısı

Merhaba arkadaşlar. Ben daha önce de kivy ile ilgili bir başlık açmıştım ve sorunu çözemesek dahi baya bir yol katettik. Şimdi başka bir sorunum var. O da kivy ile apk oluşturduktan sonra, gerekli izinleri vermeme rağmen https üzerinden bağlantı yapılamıyor. Ancak http üzerinden oluyor. Bu konu hakkında bir fikri olan var mı acaba? Bu sorunun cevabı internet üzerinde de pek yok. Eğer bir sonuca ulaşabilirsek, başka insanlar içinde faydalı olur.

Gerekli izinler derken? buildozer.spech dosyasında requirements’a openssl ekledin mi?

şu şekilde olması gerekli;
requirements = kivy,openssl

1 Beğeni

Hayır o şekilde yazılmıyor. openssl eklemek istersek pyopenssl yazıyoruz. Bunu da denedim sonuç yok.

Ve izin derken android.permission’dan bahsediyorum

İlginç, ben sitelerin kaynak kodları üzerinde regex denemeleri yapabileceğim test amaçli bir uygulama yazdım ve o şekilde ekledim oldu.

1 Beğeni

Allah Allah. Ben yapınca neden olmuyor anlamadım ki :smiley: Neyse, web sitesine nasıl bağlantı kurduğunuza dair bir örnek kod rica edebilir miyim? mümkün oluyorsa şu yazdığınız programın kaynak kodları ve buildozer dosyasını paylaşırsanız memnun olurum. Olmazsa da sıkıntı yok benzer kod örneği yeterli :slight_smile: Acaba başka bir yerde mi yanlış yapıyorum, örnek koda bakarak anlayabilirim belki.

Aslında ben yanılıyor olabilirim, arkadaşımla ortak bir sunucu kullanıyoruz uygulama paketlemek için ve kendisi daha önce bu sorunu aşmak için sunucuda bir cok farklı işlem yaptığını ama tam olarak hangisinin sorunu çözdüğünü anlayamadığını söyledi ama sonuç olarak ben requirements’a openssl eklediğimde uygulamam sorunsuz çalıstı. Biz sorunun kaynağını ve çözümünü anlamak için kendisinin yaptığı işlemleri birer birer yeniden tekrarlicaz. Eğer bir sonuca ulaşırsak konuya yazarım.

1 Beğeni

Beklemedeyim. Bende bu arada araştırmaya devam edeyim…

Merhaba arkadaşlar. Şimdilik sıkıntıyı çözmüş bulunuyorum. requirements kısmına openssl ekledim ve, internete urllib2 yardımı ile bağlandım. Herşey için teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni