Kivy İle Oyun yapımı?

Arkadaşlar kivy ile bu tarz bir oyun yapılabilir mi?
Oyun ismi: Rival Regions
(Online)

Kivy ile yapmak yerine django ile yapıp Responsive bir tasarım ile daha iyi olur hem bilgisayar da oynayabilir kullanıcı hem telefonda. İlla apk istersen webview yapıp apk da dağılabilirsiniz.

Django ile yapmak mümkün mü? Bana çoğunlukla JavaScript kullanılır gibi geldi.
JavaScript bilgim de pek yok doğrusu Sonuçta Django backend için de oradaki butonlar olsun oyun için hareketler olsun çoğunlukla JavaScript olur diye düşünüyorum .

Anlık olaylar için javascript gerekiyor zaten django ile beraber text tabanlı güzel bir oyun ortaya çıkar.

Ne ile yapilacagi web tabanli oyununun turune bagli.

3 boyutlu nesneler falan olacaksa normal bir web framework yetersiz kalir. Adobe Flash lazim.

Ama sadece butona bas enerji topla cubugu kaydir atak yap gibisinden bir sey icin JavaScript.

Python ile bu oyuna hile kodluyorum şuan :joy:

Sorunun cevabı evet, gayet de yapılır. Örnekler de var

Javascript’e gelince sağlam bildiğiniz zaman ve backend’i tutarlı bir şekilde hazırladığınız zaman birçok şeyi yapabilirsiniz.

Flash eskide kaldı. WebGL var artık :slight_smile:

birkaç kişi kivy mobil için berbat deli eder emeklerine yazık olur tarzda şeyler dediler ayrıca yapılamaz diyen de oldu. Tuhaf gerçekten.

Aslına bakarsanız oyun yapımı için uygun diyebilirim çünkü her şeyiyle özelleştirilebilir, ancak android uygulama tarzı programlar yazmaya kalktığınızda gerçekten emeklerinize yazık, deli eder :slight_smile:

not: Deli etmesinin sebebi, apk oluşturma işlemi için birçok gerekliliğin geliştirici tarafından konfigure edilmesinden dolayı. Özellikle sürümler birbirini tutmadığı zaman çıkın çıkabilirseniz işin içinden.

böyle bir şey için kullanabileceğim veya en uygun dil vs nedir?

Java biliyorsanız, öneririm. Ama hemen başlamak istiyorum diyorsanız Kivy uygun sanırım sizin için.