Kivy İle Yazılmış Arayüzü .exe Yapmak

Merhaba. Ben yazdığım programa Kivy ile arayüz yaptım ama bir türlü .exe’ye çeviremedim. Yani çevirdim fakat .exe’ye tıklayınca pencere hemen açılıp kapanıyor. Kivy’nin pyinstaller ile ilgili dokümanını okudum ama pek anlayamadım. Adım adım anlatabilecek birisi var mı? Şimdiden teşekkürler.

https://pythonprogramming.net/packaging-deployment-kivy-application-python-tutorial/ bu sitede yapmak istediğin gibi anlatılmış . Olmazsa yine yardım ederim .

Aynı verdiğiniz kaynaktaki gibi yapmıştım, az önce tekrar denedim ve hala açılmıyor. :frowning:

log dosyası:

[INFO   ] [Window      ] Provider: sdl2
[INFO   ] [GL          ] Using the "OpenGL" graphics system
[INFO   ] [GL          ] GLEW initialization succeeded
[INFO   ] [GL          ] Backend used <glew>
[INFO   ] [GL          ] OpenGL version <b'4.5.13399 Compatibility Profile Context 15.201.1151.1008'>
[INFO   ] [GL          ] OpenGL vendor <b'ATI Technologies Inc.'>
[INFO   ] [GL          ] OpenGL renderer <b'AMD Radeon HD 6300M Series'>
[INFO   ] [GL          ] OpenGL parsed version: 4, 5
[INFO   ] [GL          ] Shading version <b'4.40'>
[INFO   ] [GL          ] Texture max size <16384>
[INFO   ] [GL          ] Texture max units <18>
[WARNING] [Image       ] Unable to load image <Z:\Python\USB\dist\PortController\kivy_install\data\glsl\default.png>
[CRITICAL] [Window      ] Unable to find any valuable Window provider. Please enable debug logging (e.g. add -d if running from the command line, or change the log level in the config) and re-run your app to identify potential causes
sdl2 - Exception: SDL2: Unable to load image
  File "site-packages\kivy\core\__init__.py", line 71, in core_select_lib
  File "site-packages\kivy\core\window\window_sdl2.py", line 152, in __init__
  File "site-packages\kivy\core\window\__init__.py", line 981, in __init__
  File "site-packages\kivy\core\window\window_sdl2.py", line 312, in create_window
  File "site-packages\kivy\core\window\__init__.py", line 1258, in create_window
  File "kivy\graphics\instructions.pyx", line 783, in kivy.graphics.instructions.RenderContext.__init__
  File "site-packages\kivy\core\image\__init__.py", line 561, in __init__
  File "site-packages\kivy\core\image\__init__.py", line 756, in _set_filename
  File "site-packages\kivy\core\image\__init__.py", line 460, in load
  File "site-packages\kivy\core\image\__init__.py", line 223, in __init__
  File "site-packages\kivy\core\image\img_sdl2.py", line 47, in load

[CRITICAL] [App         ] Unable to get a Window, abort.

Sorun kullandığım modülleri .spec dosyasına eklemememiş. :smiley: .spec dosyasına kullandığım tüm modülleri ekledim ve artık açılıyor .exe dosyası.

exe dosyasının boyutu ne kadar klasörler ile birlikte?

Tam 100MB. Müsait olduğum zaman --onefile yapmayı deneyeceğim. Eğer olursa 1-2MB’ye kadar düşer boyutu.

Baya büyük. Bu boyutta bir dosyanın tek exe olması halinde boyutunun 1-2 mb olması mümkün değil.

2 Beğeni