Kivy Kurulum Hatası

Arkadaşlar merhabalar, kivy kurulumda bi çok hata ile karşılaştım ve artık gerçekten yoruldum, gezmediğim bakamdığım site ve video kalmadı, anlayan birisi varsa uzaktan bağlantı ile bana yardımcı olabilir mi?

Hatayı paylaşabilirmisiniz.

Hocam basit bir yöntem var ilk önce kivy dokümanlarını indirin onlar zaten hata vermeden iner bu linke tıklayın ve kivy i bulun Kontrol+F ile kivy i aratın çıkar.
Sonra kivy i buldunuz diyelim kullandığınız python sürümünü ve bilgisayarınızın bit i ne uygun olanı seçin
Sonra dosyanın indirildiği klsörü açın ve Shift+Sağtık+Komut Penceresini Burada Aç(Win 10 da Powershell olarak geçer)
Sonra pip(python sürümünüz) install indirilen dosya adı (tam adı gerekli yani .whl uzantısı da olmalı)

Kivy ile bir süre uğraşmış birisi olarak nacizane tavsiyem, kivy öğrenmek ve sorunlarını çözmek için harcayacağınız süreyi Java veya Kotlin ile android programlama öğrenmek için harcayın. Eminim daha hızlı ilerleyecek ve daha çok verim alacaksınız. Çünkü daha önce bir kişiyi kivy’den java ile android programlamaya yönlendirmiştim ve şu an oldukça memnun. Android studio ile tek tıkla apk çıktısı alıyorsunuz, arayüz tasarımı yapabiliyorsunuz sürükle bırak ile, kütüphane ekleme sıkıntınız yok, daha native kodlar yazabiliyorsunuz.

Android programlama ile ilgili bir sorunla karşılaştığınızda bu soruna birden fazla çözüm bulabilirsiniz. Ama kivy ile ilgili bir sorunda interneti didik didik aramanız lazım. O yüzden vaktinizin kıymetli olduğunu bir düşünün ve native android programlamaya geçin…

4 Beğeni