Kivy Yükleme Hatası

Ubuntu mate kullanıyorum ve kivy bir türlü indiremedim

bu hatayı alıyorum çözümü nedir bilen varmı?

Size bir tavsiye vereyim, eğer kivy ile ilgilenmek istiyorsanız ya Python’ın 2.7 sürümünü ya da Python’ın 3.5 sürümünü. Madem ubuntu kullanıcısınız, Python2.7 kullanabilirsiniz.

Ubuntuda python 3.7 yüklü python 2 kullanırsam her hangi bir fark olur mu?Bundan önce linux mint de kivy de sorun olmuyodu ubuntuda oldu.

Yanılmıyorsam pip ile yüklemeye çalıştınız.

Bir de şöyle deneyin:

Python2 için:

sudo apt-get install python-kivy

Python3 için:

sudo apt-get install python3-kivy

Bu arada belki ilginizi çeker.

1 Beğeni

Öyle de denedim kivy kuruluyo ama bu seferde pencere ekranı gelmiyor.

Bir ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

Bu hatayı alıyorum

konsol ekranında da aynı hatayı alıyor musunuz?

Hayır sizin dediğiniz şekilde kurduğumda herhangi bir hata almıyorum ve pip install kivy ilede denedim python2 içinde kurulmuyor aynı hatayı aliyorum

Bulabildiğim sonuçlara göre kivy’nin gereksinim duyduğu bazı modülleri yüklememiş olabilirsiniz:

python2 için

python -m pip install docutils pygments pypiwin32 kivy.deps.sdl2 kivy.deps.glew 
python -m pip install kivy.deps.gstreamer

Kaynak: https://stackoverflow.com/questions/44219563/kivy-not-working-error-unable-to-find-any-valuable-window-provider

yok yine hata alıyorum ama çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için linux mint kuracağım birazdan umarım aynı hatayı almam.

Bu yukarıdaki komutları çalıştırdıktan sonra kivy’yi yine python3.7’de mi denediniz?

evet python2 de ve python3 de denedim ama sonuç yine aynı zaten şuan mint i kurdum bir sıkıntı çıkmadı kivy yi kullanabiliyorum python3 de