Kivymd fıtımage çözünürlük

Merhabalar . Kivy ve kivymd kullanarak bir uygulama yaptım. Uygulama internetten fotoğraf çekiyor. Bu uygulamayı apk yaptım BlueStacks ve android telefonuma yükledim. BlueStacks de fotoğrafı görüntülüyor , sıkıntısız çalışıyor.Telefonumda da çalışmasında sıkıntı yok ancak fotoğrafı görüntülemiyor. x işareti çıkıyor. Neden olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Neden olduğunu anlamak pek kolay değil bu yüzden bu sorunları çözmenin en kolay yolu adb logcat kullanman ve logu alman olur bu şekilde sorunu daha net görebilirsin. Yapman gerekenler şöyle

pc ne buradan doğru dosyayı kur, telefonunu kablo yoluyla bilgisayarına bağla
adb logcat *:S python:D konsolda kurduğun dosyanın içine gir ve bu komudu yapıştır.
Telefonundan uygulamaya gir ve sana bilgisayardan telefonun logunu versin. Kivy android de sorun görmenin en kolay yollarından birisi budur bence en azından problemin ne olduğunu görürsün.

Şimdi tavsiyeniz üzerine baktım logcat.txt dosyasına şöyle bir şey gördüm bununla alakalı olabilir belki->
error! can’t find xml file.display/effect/algorithm/imageprocessor/ImageProcessStrategy.xml

ama ne olduğunu anlayamadım.

Benimde pek fikrim yok açıkçası :slight_smile: biraz araştırmak lazım. Belki kullandığınız cihazdan kaynaklanıuordur sonuçta bluestacks de çalışmış ama bende kivy yazdığım zamanlarda cşhazdan cihaza değişen saçma sapan hatalara rast gelmiştim. Eğer sorun yaratmayacaksa AsyncImage de kullanmayı deneyebilirsin sadece fotoğrafı internette bir yere yükle ve source olarak linki yapıştır. Eğer fotoğraf gene gelmezse muhtemelen cihazla alakalı bir sorun olduğunu görmüş oluruz

1 Beğeni