Kubuntu indirildikten sonra acilmama sorunu

Aklıma xfce, mate gibi farklı masaüstü ortamı yüklemenizi tavsiye etmek geliyor fakat safe mode üzerinde ki değişiklikler nasıl etki ediyor bilmiyorum tamamen bilgim dışımda kalıyor. nomodeset olayında bilgisayar uyumsuz ya da desteklemediği masaüstü ortamına karşı, bilgisayar ekran kartı sürücüleri aktifleştirmeden açılır. Yani bir bakıma sorun çözülmez sorunun etrafından gezilir. Açılan bilgisayarda işlemler yapılır sorun tam bu nokta da çözülmeye çalışılır. Tavsiyem nomodeset ile sistemi açmanızı sağlayıp kde kaldırmanız ve gnome aktif etmenizdi, bu bir çözüm olabilirdi. Veya, çekirdeğin versiyonunu değiştirmek de çözüm olabilirdi (debian tabanlı dağıtımlarda bir çok çekirdek kurulu olabikir ama siz istediğiniz çekirdek versiyonu ile sistemi açabilirsiniz). Ama safemode üzerinden yaptıklarınıza bir şey diyemiyorum çünkü bilgim yok. Hesap aktive işlemleri 2-3 gün içinde olur ama eminim ki sorunuzun cevabı Türkçe forumlarda daha önce açılmıştır bıkmadan deneyin linux insana gerçekten sabrı öğretiyor.

1 Beğeni

Hocam gnomeyi nasıl aktiflestiricem terminal ekranından lütfen eğer bilginiz varsa yazın veya sizde zamanınız varsa internette küçük bir search yapabilirmisiniz artık yatmak istiyorum da :rofl:

Araştırırım fakat hocam elimde sistem olmadığı için deneme yanılma yapamam ve körü körüne problemi daha kötü yapacak çözümler sunarım bu da yarardan ziyade oldukça fazla zarar verir.

bakmak isteyebilirisiniz

1 Beğeni

Gnome kurulu olmaz KUbuntu’da. KDE kuruludur. Aslında uğraşmanıza gerek yok. Başka dağıtım kurun çözülsün bitsin. Gnome da donuyordu sizde. Lubuntu kurabilirsiniz, çok az sistem kaynağı kullanıyor, eski bilgisayarlar için ideal. Debian da kurabilirsiniz. Çalışmıyorsa zorlamaya gerek yok diye düşünüyorum.

Bende Gnome kurulyken kde indirdim ikisi arasında switch yapabilirim diye ama neyse tekrar ubuntuyu kurcam hiç ugrasamam