Kubuntu indirildikten sonra acilmama sorunu

Arkadaslar biliyorum yeri degil ama lütfenn yardim edin kde yi ubuntu acikken indirdim sonra sudo reboot dedim ardindan kubuntu yazisi geldi sonra full siyah ekran napicamm!!!

Sonra sirf boyle bunun sebebi neeeee

KDE grafik kartları ile uyumsuzluk yapabiliyor. nomodeset yöntemi ile deneme yaptınız mı ? Yapmadıysanız nomodeset deneyebilirsiniz, detaylar aklımda değil internete bakmanız yeterli.

1 Beğeni

Sanirim bu Link sorunumu cozer degilmi

Ekran kartı gücüne bakılması gerek. Sakın sürekli bilgisayarı kapatıp açmayın, ekran kartı zarar görebilir.

İşinizi görür hocam yine de boğulursanız orada daha önce sorun ile karşılaşanların izledikleri yollara bakın. örnek

Bilgisayarı kapatın, açılırken grub ekranına düşün oradan ‘e’ ile edit yani düzenlemeden nomodeset (gireceğiniz yeri tam hatırlayamadım) parametresini gireceksiniz böylece sisteminiz ekran kartının sürücülerini kullanmadan açılacak. Daha sonra ise yaptığınız değişikleri geri alın, kde güzeldir fakat bazen sorun çıkartır (daha hafif bir sistem için xfce tavsiye ederim). Bu net bir çözüm yolu değil, bir tavsiye umarım sorunu çözersiniz.

1 Beğeni

Hocam bunu şimdi mi diyorsunuz en az 20 defa kapatıp açmış cesitlictuslara basmisimdir
Ama ubuntuda Nvidia sürücüsü gayet iyi calisiyordu güçlüydü de (buarada ben @asanadam1)

Uyumluluğu göz önünde bulundurun. Benim 5 farklı bilgisayarım var monster dahi kde ile uyumlu çalışmıyor. Siyah ekranda kalıyor. Bu arada ortalama Arch kurarken en az 30 kere aç kapat yapıyorum, siyah ekran hatalarında ise onlarca kez…

1 Beğeni

Pardon yanlış girrmisim

Ya hocam ben bu kde yi kadirip Gnome ile giremezmiyim ya Gnome duruyor

Hocam en sonunda quite aplash ile nomodeseti degistirdim bu sefer de

bu ekranda takili kaldi

Burada ne yapmalıyım biri diyo yerleryerlerini değiştir biri diyo sağına koy biri diyo soluna

Ya biri yardım etsin lütfen arkadaşlar

Başka bilgisayara geçebiliyorsanız, başka işletim sistemi bulup yazdırın ve kurun, onun dışında kimse çözümü bilmiyor sanırım.

En hızlı cevabı ubuntu tr forumu ya da linux mint tr forumunda buluabilirsiniz. Yanlış bir şey söyleyip sistemi işlemez hale getirmek istemem. Ama nomodeset doğru yaptınız ve olmadı ise live usb ile kurtarma seçeneklerini araştırın ya da diğer forumlar da konu açın.

1 Beğeni

Hocam yarın yardım edebildiginiz kadar yardım etseniz lütfen diğer forumlarda nedense admin onayı gerekiyor

1 Beğeni

Hocam. Nomodeseti her yerde denedim şuan denedigim no splash nomodeset bu olmazsa artık yardım istiyecegim

Son denedigim de de bu ekranda takılı kaldı ya Allahım neden geç git ya

***GNOME ye burdan nasıl geccem ya sal beni merakım yüzünden bumu olur ya gnomeyi istiyorum ***

ubuntu türkiye forumunda admin olayı yok, orada 1~2 gün içinde yardım ederler.

1 Beğeni

@marfia hocam safe mod ile terminale erisim sağladım indirdiğim şekilde sildim ama genede kubuntu yazısı geliyor
@reo