Kütüphane Yönetim Uygulaması

Hobi amaçlı ufak tefek uygulamalar geliştiriyorum. Özellikle Linux için yapılmış kütüphane programları neredeyse hiç yok ve bu yüzden okullarımızda Windows kullanılıyor. Bu alandaki eksiği az da olsa basit bir programla kapatmak için bir başlangıç yapmış olmayı hedefliyorum. Uygulamayı kısa süreli de olsa test ettim. Kendi okulumda da kullanıp daha detaylı test etme imkanım olacak inşallah. Denemek isteyen arkadaşlar kurup test edebilir. Önerilere her zaman açığımdır. Uygulamanın ekran görüntülerini bir pdf dosyasında topladım. Sanırım burada yazımıza dosya ekleyemiyoruz. Test etmek isteyenler için google drive linkini bırakıyorum.

Merhaba Ali Kemal bey,
Tebrik ederim.
Uygulamanızı Pop!_OS 22.04 LTS İşletim sistemi yüklü bilgisayarıma kolayca yükleyip kabaca deneme fırstı buldum.
Arabirime gerçekten bayıldım, çok profesyonel bir görünümü var.
Uygulamanın tüm özelliklerini denemedim ancak PDF dosyasına göz attığımda çok kapsamlı bir uygulama yazmış olduğunuzu gördüm.
İnternetten bulduğum 100 eserlik excel dosyasına, rastgele sayılardan oluşan Yayın evi, tür, sayfa sayısı ve raf bilgileri ekleyip, tek seferde veri tabanına aktarmayı başardım.

Forumda mesaj içerisine araç çubuğundaki yükle simgesine tıklayarak görseller ekleyebiliyoruz.

Uygulamanıza ait bilgisayarımdan bazı görseller;

SS_3

SS_4

SS_5

Öneriniz için teşekkürler.
Ayrıca uygulamayı beğenmenize de sevindim.

Hangi kütüphaneyi kullandınız arayüz cok güzel duruyor.

Arayüzü PyQt6 ile oluşturdum.

1 Beğeni