Kütüphaneyi kurmuş olmama rağmen import edemiyorum

pyautogui kütüphanesini kullanmam gerekiyor

pip install pyautogui

yaparak kurmama rağmen

pip list 

yaptığım zaman listede de çıkıyor ama kullanmak istediğim zaman

ModuleNotFoundError: No module named ‘pyautogui’

hatasını alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Komut satırından (cmd)

py enter yapıp python başlatıp,

import pyqautogui

komutu verebilir misin?

Burada sorun yok ise, kullandığın, editör/ ide ile alakalıdır. Ne kullandığını söylersen ona göre çözümler üretilebilir.

Python yazdığım zaman hata vermiyor ama py yazdığım zaman hata veriyor onu farkettim şimdi ama acaba birisinde yanlış bir şey mi yapıyorum

Iki python surumu birbirinden farklı

Hiç dikkat etmemiştim ona şimdi farkettim onu peki doğru sürümde nasıl çalıştırabilrim

İkisini de kaldır bir tanesini yükle.

1 Beğeni

@semtex üstadın da dediği gibi temiz bir sayfa açmak en mantıklısı. (:

2 Beğeni

Teşekkür ederim hangi sürümü yüklememi tavsiye edersiniz 3.9.12 mi yoksa son sürümü mü

Welcome to Python.org

Sitesinde şu an son sürüm 3.10.5 görüyorum. Downloads menüsü altında.

Bir editör kullanıyorsan, node, pycharm, atom vb. onlardan kaynaklanıyor olabilir.

Editörü de kaldırıp sadece komut satırından başlamak en güzelidir ilk etapta.

Spyder kullanıyorum onu da kaldırıp deneyeceğim teşekkür ederim

1 Beğeni

py, farklı python kurulumlarına kolayca erişmenizi sağlayan bir uygulama ve birden fazla sürüm tarafından ortak olarak kullanılıyor. Sürüm belirtmeden (py -3.8 gibi) kullanmak kafa karışıklığına sebep olabilir.

py yerine python kullanıp pip yerine de python -m pip kullanabilirsiniz.

Çoğu popüler kütüphanenin en güncel minor versiyona geçişi genelde zaman aldığı için şahsen 3.9 tavsiye ederim.

1 Beğeni

Her şeyi sildim yükledim şuan cmdde ve vscode da hatasız çalışıyor. py da python da sürümleri de aynı 3.9 . Ama spyder da hala hata veriyor nereden kaynaklı olabilir bilginiz var mı acaba

Şimdi ikinci aşamaya geçebiliriz.

Mevcut bir python kurduğunuzda, kurduğunuz ide hangisi ise ona python kurulumunuzun yolunu göstermeniz gerekir. Aksi halde ide ile gelen eski sürümü kullanmaya devam eder.

Bu nedenle yanlış hatırlamıyorsam spider kullanıyordunuz.

Spider’a yeni python kurulumunun yolunu vermelisiniz.

ide - How to change the path of Python in Spyder? - Stack Overflow

Şeklinde yeni kurduğunuz python nerede ise o yolu göstererek tanıtmanız gerekir.

Çok teşekkür ederim spyderda da düzeldi sorun

1 Beğeni