Liga Ücretli Sunucu - Client Uygulaması

Merhabalar,

Kurucusu olduğum Nonline şirketi (Aslında resmi bir şirket değil) kendi sunucularını oluşturdu ve optimize etmeyi başardı!

Ek olarak kullanıcıların +%90 oranında özelleştirebileceği bir arayüz bulunmaktadır.

Uygulama ilk ürünümüz olduğu için ve gerçekten işe yarayacağını düşündüğüm için ücretlidir.

Ücret kesin değildir,ancak en fazla 20₺ , en az 10 ₺ fiyatında olacaktır.

1 ay içinde paylaşabileceğimiz ilk görüntüler paylaşıma açılacaktır…

Sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilirsiniz…

Ne sunucusu? Ne işe yarıyor ve neden satın almalıyım?

Ayrıca sizin şirketin adı scory olmayacak mıydı?

Sizin ücret karşılığı aldığınız, kendi oyunlarınıza,applerinize,web sayfalarınıza sunucu eklemeyi hedefleyen bir uygulamadır.

Nonline asıl şirketimiz…

Ben olayı tam anlamadım. Şimdi siz hosting mi satıyorsunuz? Digital ocean gibi?

Başlıkta yazan şu : Sunucu - Client uygulaması

Örn : MineCraft oynuyorsunuz ancak bunu arkadaşlarınızla oynamak istiyorsunuz.En az 1 kişi Liga’yı satın almış olmalı.Liga’yı açıp yeni sunucu dediğiniz zaman şu seçenekler çıkıyor : Oyun , Uygulama , Web , Kişisel

Siz buradan Oyun seçeneğini seçiyorsunuz ve size desteklenen oyunları gösteriyor.Minecraft’ı seçiyorsunuz ve sunucunun arayüzü çıkıyor.Buradan kaç kişi online,toplam kaç kişi var gibi bilgileri öğreniyorsunuz.Ardından sunucu tuşuna basıp gelen şıklardan sunucuyu aç kısmını seçiyorsunuz.Bir dizin belirliyorsunuz ve oraya client uygulamasını oluşturuyor.Siz client uygulamasını arkadaşlarınıza atıyorsunuz.Ardından sunucuyu açıyorsunuz ve onlarda sizin verdiğiniz client’i açarak ortak bir sunucuya girmiş oluyor.

Örn2 : Bu yazıları okuyabilmemizin sebebi YazBel’in sunucusunun olmasıdır.

Liga’nın arayüzsüz sunucusu :

Birisi bağlanınca :

Düzenleme :

• Liga ücretsiz sunulacaktır,
  • Arayüz desteği kesilmiştir,bunun yerine konsol ekranında çalışan renkli bir arayüz olacaktır,
  • İstediğiniz sunucu tipini konsol ekranından seçeceksiniz,sunucu ve client masaüstü’ne otomatik eklenecek,
  • Konsol ekranı özelleştirmesi v1.0.1 sürümünde eklenecek.

Ücretsiz olması iyi olmuş.

Sizin uygulama, bilgisayarı server yapıyor yani doğru mu anladım? Ayrıca başka client ler de bağlanabiliyor. Bunu yapan çok daha iyi programlar var, bence gui de olmalı. Konsol kullanıcının pek hoşuna gitmez. (Hacker gibi görünmek istemiyorsa).

Ayrıca Minecraft ın lisanslı oynarken zaten başkaları bağlanabiliyor? Yanlış mı hatırlıyorum?

Son olarak kodlar github da paylaşılacak mı?

Umarım bağış,yatırım filan alabiliriz :slight_smile:

Evet,doğru anlamışsınız.

Hamachi mesela? (Max. 5 kişi değil miydi o?)

Front - end’im back-end’imden daha iyi olsa bile şu an sadece temelleri atıyorum Nonline’da.v2’yi GUİ ile getirebiliriz isterseniz :slight_smile:

Hiç sunucu uygulaması kullanmadığım için en basitinden aldım.Beta tester’larının geri bildirimlerinin sonucuna göre hareket edeceğiz.

Hiç MineCraft oynamadım. (crackli bile)

Open - Source olmasına pek sıcak bakmıyoruz :confused:

Eğer ücretsiz olacaksa projeyi uygun bir lisans ile açık kaynaklı yapman başkalarının da katkıda bulunmasına olanak sağlar.

1 Beğeni

Veya bizim projemizin daha iyisinin yapılmasının ve…

Lisanslar hakkında bilgi edinin bence. Projeniz ticari amaçlı değilse başkalarının da o projeyi ticari amaçla kullanmamasını şart koyabileceğiniz lisanslar var mesela.

Bitcoin open-source ve dogocoin ondan türedi?

Elbette ki karar senin, yine de ileride açık kaynak proje yapmak istersen faydalandığım kaynağı paylaşmak istedim. Seçtiğin lisans, senin yazılımından tureyecek yazılımın ticari amaçla kullanılıp kullanılmayacağını belirleyebiliyor. Tabi Türkiye’de bunu tespit edip hak iddia etsen ne olur bilmiyorum. İyi çalışmalar…

http://ozgurlisanslar.org.tr/

2 Beğeni

@throwaway1 bence Basit bir GUİ tasarla ve bu ücretsizi olsun.
Daha ileri seviyesini para karşılığı satarsınız.

1 Beğeni

16.06.2020 tarihinin raporu :

Kodlanan Süre : 35dk.
Kodlardaki Toplam Satır Sayısı : 112
Hata Sayısı : 0

Yapılanlar :

• Liga Logosu,
  • Liga Uygulaması,
  • İlk Kullanım Uygulaması,
  • DATA Dosyaları (İlk Kullanım Dosyası Oluşturuyor)

Logo :

1 Beğeni

Liga’nın oluşturabileceği sunucular :

Oyun : Live For Speed / MineCraft

Web : MyWebSW

Uygulama : MyAppSW

DataBase : MongoDB

Diğer : Ev Sunucusu / Ağ Sunucusu / FTP Sunucusu / İletişim Sunucusu / DNS Sunucusu / Sanal Sunucu / Deneme Sunucusu

Sunucu mantığında Minecraft’ta mesela nasıl yapicaksiniz ? Veya diğer oyunlarda sanırım genel bir server yapma aracı gibi bir sey

Projeye aile baskıları sebebiyle son verilmiştir…

üzüldüm kodları paylaşırmısın