Linux C kutuphanelerinin kodlari nerede?

Linux kullaniyorum C kutuphanelerinin yerini biliyorum /usr/include fakat .h dosyalarinin icinde programin sadece gorum tarafi var kodlar yok kodlamasini nasil gore bilirim?

Merhaba.

Sizin indirdiğiniz büyük ihtimalle derlenmiş programlar. Paket yöneticisinden indirirken 'source’ları da indirmeniz gerek. Ancak source’lar büyük ihtimalle ‘/usr/include’ dizininde olmayacak.

Eğer kaynak koduna bakmak istediğiniz program açık kaynak ise, internetten kodlarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Ben /usr/include klasorunde olan .h dosyalarinin kaynak kodlarina bakmak istiyorum ingilizcem o kadarda iyi olmadigi icin nasil bir arama yapacagimi bilemedim

.h(header) dosyalarında sadece fonksiyon imzaları(signature) bulunur, bu dosyaları herhangi bir metin düzenleyici ile görüntüleyebilirsiniz.

evet sadece imzalari gozukuyor fakat ben bu .h kutuphanelerin kaynak kodlarini gormek istiyorum arka planda ne yapdigini anlamak icin mesela stdio.h kutuphanesinde bulunan printf() nasil calisiyor ekrrana nasil cikdi veriyor merak ediyorum bu .h kutuphanelerinin kaynak kodlarini gormek sansim yokmu?