Linux için hangi dağıtım?

Hayir, bahsettigin sekilde mumkun degil.

Konu cok garip yerlere gitmis aslinda. Ubuntu mu arch mi, diske mi sanala mi sorularina fazla kafa yorma. Ikisini de dene, hangisi uygunsa kendin karar ver ve burada da deneyimlerini paylas ki fikir alisverisi daha dogru gerceklessin, yoksa birisinin “bence arch kur” demesi hicbir sey ifade etmiyor.

Ben olsam makineye Ubuntu kurmakla baslardim.

2 Beğeni

Evet zaten sanal makine kurmayı pek düşünmüyorum hdd’min boyutu zaten az. Makineye kurmaya karar verdim o zaman Ubuntu yu mecbur Bir şekilde usb bulacağım.

kullanıcı verilerini toplamayan OS yoktur sanırım. Hepsi öyle ya da böyle topluyor bildiğim kadarıyla. Windows’un topladıkları yanında küçük tatlı yaramazlıklar olarak kalıyor

1 Beğeni

Toplayan OS pek yok. Sadece Windows ve MacOS.

4 Beğeni

Merhabalar tekrardan, ubuntuyu kurdum usb yoluyla. Temel kurulumları felan yaptım şuan hoşuma gitti bir çok özelliği ubuntunun ancak bir şeyler kurarken ubuntu software de yoksa biraz sıkıntı yaşıyorum ancak zamanla alışırım ilk günden bütün olayı çözmeyi beklemiyordum zaten. Şuanda windows kullanıpda geçmeyi düşünen varsa bence geçebilir benim çok hoşuma gitti açıkçası windowsun üstüne.

“Neden Unix-Ubuntu-Linux üzerine çalışan herkes bir noktadan sonra UDP üzerine de çalışıyor? Ve büyülenmiş gibi hissediyor?
Tanıdığım bütün insanlar böyle.”

6 yıl önce tam olarak böyle düşünüyordum.

Ve sonra, bir 2018 Ağustos’nda, o insanları yeterince tanımadığımı anladım. (not: bu bir viral değil)

Ağustos’un hangi günü tam olarak hatırlamıyorum. Hatırladığım tek şey, bankta otururken, önümden geçen kırmızı elbiseli kadındı. Ve tam o an, Matrix filmindeki o sahneyi hatırlamıştım…

Ve şimdi düşünüyorum da, filmdeki kadın insan yapımı bir filmde sanal bir ortam yapımıydı, peki ya benim önümden geçen kadın?

Ogün bugündür ironik olarak aydınlatmaya devam ediyorum.

Teşekkürler.