Linux ortaminda Android Studio olmadan Android uyqulama gelistirmek

Arkadaslar ben Linux kullaniyorum Android uyqulama gelisdirmek istiyorum fakat Android Studio cok fazla ram kullandigi icin bilgisayarimi asiri kasdiriyor o yuzden kaldirdim simdi ben normal java uyqulamasi gelisdiridyim gibi ornek.java icinde Android uyqulamari gelisdire bilirmiyim?

APK dosyasını nasıl derliyeceksiniz projenizi Android studio da oluşturun sonra onu kapatın başka metin düzenleyiciler ile projenizin olduğu dosyaya girip programınızı yazın sonra yine Android studio yu yeniden açın APK dosyanızı derleyin bi problem çıkmaz

1 Beğeni

Eclipse üzerinde geliştirebilirsiniz. Ama çok sorunlu bir süreç olduğu için android studio geliştirildi. Ayrıca java nın mobil edition kütüphanesini kullanarak da geliştirme yapabilirsiniz. Ya da lua veya python kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba.

Android uygulamaları Android Studio ile geliştirilmeli. Ancak eğer kaynaklarınız bunun için yeterli değilse başka yollar da bulabilirsiniz tabii ki. Örneğin; bir metin düzenleyici kullanabilirsiniz.

Aslında metin düzenleyici olarak Atom’u önerirdim ancak tecrübelerime göre Atom da oldukça kaynak tüketiyor. Bu durumda Atom’a oldukça benzeyen hatta aynı geliştirici aracıyla geliştirilen Visual Studio Code’u önereceğim.

Visual Studio Code’u kurduktan sonra eklentiler bölümünden Android eklentisini kurup Android geliştirmeye başlayabilirsiniz; eklentinin sayfasında göreceğiniz üzere hata ayıklama da dahil olmak üzere Android Studio’da yer alan birçok özellikten faydalanabiliyorsunuz. Ancak bu eklenti, şimdilik, inşa etmiyor. Bu sebeple kendiniz inşa etmelisiniz.

Ayrıca Android Studio aracılığı ile yapabildiğiniz her şeyi komut satırı ile de yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni