Liste elemanları içerisinde karşılaştırma Python

Merhaba benim elimde liste halinde şirket mail adresleri var ve aynı şirkette çalışan kişileri bulmak istiyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim ?
İlk olarak stringi @ işaretinden itibaren ayırmam gerektiğini biliyorum ama sonrası için şirket isimlerinin mail adresleri içerinde olup olmadığını göstermem gerek ama nasıl bir döngü yazacağımı bilemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, size izlemeniz gereken yolu anlatayım, siz kendiniz bu yolu koda çevirmeye çalışın. Eğer hata alırsanız, o zaman kodunuzu paylaşırsınız, hata veren kısımları düzeltiriz.

1. Şirket ve çalışanlar bir sözlüğe kaydedilecek. İlk etapta sözlük, boş olacak.
  2. Bir tane for döngüsü oluşturacaksınız. Listenizdeki her bir satır için bu for döngüsü çalışacak.
  3. Her bir satır str veri tipinde olduğu için, str sınıfının split metodunu kullanarak satırı @ işaretinden ayıracaksınız. Bu ayırma işleminden sonra elinizde isim ve .com ifadesini içeren şirket adı olacak.
  4. İçinde .com gibi uzantılar olan şirket ismini, . işaretinden ayıracaksınız ve oluşan listenin ilk elemanı (sıfırıncı indisteki eleman) şirket ismi olacak. Bu şirket ismini büyük veya küçük harf fark etmeksizin kullanmak için str sınıfının casefold() fonksiyonunu kullanacaksınız. örneğin: a = a.casefold().
  5. Daha sonra for döngüsü bloku içinde, bir koşul ifadesi tanımlayacaksınız. Bu koşul şöyle olacak: Eğer şirket ismi grubun bir anahtarı ise; listeye çalışanı append metoduyla ekleyeceksiniz, çünkü anahtarın değeri bir liste olacak ve bu liste birden çok isim içerecek. Eğer şirket ismi grubun anahtarı değilse; şirket ismi sözlüğün yeni anahtarı olacak ve bu anahtarın değeri, bir liste içine aldığınız isim olacak.
2 Beğeni

Çok teşekkür ederim ben koda dönüştürmeye çalışayım hata alırsam tekrar sorarım.