Macbook kullanıyorum ve Tk kütüphanesinde sorun yaşıyorum

Arkadaşlar, aşağıdaki kodu Macbook ile çalıştırdığımda bir hata almıyorum ancak Label ve Entry görülmüyor sadece Button kısmı görünüyor. Mac kullananlar kodu birebir deneyebilir ve muhtemelen aynı sorunla karşılaşacaktır. Buna bir çözüm bulamıyorum, daha önce bu sorunu yaşayan ve çözen biri yardımcı olabilir mi ?

import tkinter as tk

window = tk.Tk()
window.title("new")
window.minsize(width=300,height=300)
window.config(padx=30,pady=30)

window_label = tk.Label(text="New")
window_label.config(padx=30,pady=30)
window_entry = tk.Entry(width=10)
window_entry.pack()
window_button = tk.Button(text="Enter")
window_button.pack()

window.mainloop()

window_label’ın görünmemesi normal, pack etmemişsiniz. Ancak window_entry bende görünüyor, Ubuntu kullanıyorum. Mac kullanan biri denerse, sorunun kaynağını bulabilir belki. Bende çalışan kod şöyle:

import tkinter as tk

window = tk.Tk()
window.title("new")
window.minsize(width=300,height=300)
window.config(padx=30,pady=30)

window_label = tk.Label(text="New")
window_label.config(padx=30,pady=30)
window_entry = tk.Entry(width=10)
window_entry.pack()
window_button = tk.Button(text="Enter")
window_button.pack()

window.mainloop()

Bu arada hoşgeldiniz, ilk gönderiniz sanırım.

Pack işlemini yaparak denediğim bir çok kod oldu, buraya kopyaladığım kodda gözden kaçırmış olabilirim. Sorun yalnızca Mac’lerde yaşanıyor. Farklı cihazlardan da denedim ancak sonuç aynı. Label ve Entry görüntülenmesini engelleyen bir araç var ve ne olduğunu bulamıyorum :confused:

İnternette çok birşey bulamadım. Karşıma çıkan konularda senle benzer sorunları yaşayanların bir kısmı aşağıdakileri uygulayarak çözmüş (güya).

• pencere boyutunu büyütmek (500x500 gibi)
  • Mac koyu sistem temasını (eğer koyu/karanlık tema kullanıyorsan tabi) açık temaya geçirmek
  • Tkinter versiyonunu değiştirip denemek (anaconda kullanıyorsan yeni bir ortam oluşturup farklı bir Tkinter versiyonu dene, mümkünse en son versiyon, zaten en son versiyodaysan önceki bir versiyonu deneyebilirsin)

İyi şanslar

pyside 6 pyqt6 tercih edilebilir daha güzel projeler ortaya çıkacaktır

Tema ve versiyon kısmını denedim ama Config kısmını denemedim diye düşünüyorum, bunu deneyip tekrar bilgi vercem

Django’ya yönelmek düşüncesindeyim. Bu sorun yüzünden pycharm kullanmıycam belki de ihtiyacım olmayacak ama sorunun üstesinden gelememek can sıkıyor