Masaüstünde İşlem Yapamama Sorunu

Arkadaşlar merhaba, beni çıldırtan bir konuyu burada paylaşma gereği duydum, bir türlü çözemiyorum. Masaüstünde hiçbir işlem yapamıyorum, Bilgisayarım Desktop kısmında beni yok sayıyor, yönetici görmediği için işlem yapamıyorum. bknz:

Ayrı olarak, paintten resim bile kaydedemiyorum. Daha önce yaşayan var mıdır? bir çözüm sunabilecek?

görev yöneticisinde işlemler bölümünde explorer.exe çalışlıyor gözüküyor mu ?

Hayır şimdi baktım, çalışmıyor.

görev yöneticisini açın
sol üstte dosya ya tıklayın
yeni görev çalıştır diyin
explorer.exe yazıp enter a basın

Dediğinizi yaptım fakat değişen bir şey olmadı. Hızlı erişim klasörü geldi sadece.

normal şartlar da bilgisayarı da kullanamıyorsunuz dimi? Şuan başka bir cihazdan giriyorsunuz buraya ?

yoksa sadece django yu çalıştırırken mi böyle oluyor

hayır kullanabiliyorum. sadece masaüstünde işlem yapamıyorum.

cmd yi yönetici olarak çalıştırıp aynı işlemi yapmayı deneyebilir misiniz?

Denedim, olmuyor hiçbir şekilde. Örneğin dün, projeyi githuba yükleyecektim, git reposu haline bile getiremedim.

elimden gelen bu kadar. Yardımcı olamadığım için kusura bakmayın.

google da winerror 5 diye araştırma yaparsanız çoğu site de açılan başlıklarda python ile alakalı sonuçlar bulabilrisiniz. Biraz bakmanızı öneririm. Belki içlerinden birisi istediğiniz çözümü sizlere sunabilir

Büyük ihtimalle kullanıcınızın yetkileri kısıtlı.

Ubuntu yu belleğe yazdırın, oradan başka bir diske dosyalarınızı atın, Ubuntu kurun. Hem dosyalarınız gitmez hem de Windows rezilliğinden kurtulursunuz.

Masaüstünü kullanamadan mı yapacak bunları?

Nasil yani?

Merhaba, emin değilim ama zamanında bilgisayarıma musallat.exe virüsü bulaşmıştı. Bu virüs ne görev yöneticisi açtırıyor ne de cmdde işlem yaptırıyordu. Sizin bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir bence🤔? Senin sorununa bakınca nedense aklıma bu geldi. Musallat.exe’nin çözümünü internette bulabilirsiniz. Dediğim gibi, emin değilim. Bu sorunu hayırlısıyla halletmeni dilerim.

Masaüstü olmadan nasıl Rufus falan kullanabilecek, veya indirebilecek?

Başka bilgisayardan yapar diye demiştim.

Bu virüs yabancılara da musallat olmuş. :slight_smile:

https://www.fixallthreats.com/remove-musallat-exe-malware-safely-and-quickly/

Baya baya bir sürü konu var.

Hatta hakkınızı helal etmeden silemiyorsunuz da virüsü :rofl:

https://tosunkaya.com/musallat-exe-virusu-temizleyici/

2 Beğeni