Merhaba acil lütfen

Python imagerearch kullanıyorum
Resmi tanıttım
Resım = imagerearch(“. /resım. png”)
İf resım [0]!= - 1:
Pyautoguı.leftclick(resım[1], resım[0]

Telefondan yazdım şuamda ama kod doğru sadece örnek olsun diye yazdım sorum şu ki resimi buluyor ama resmin soluna tıklıyor ben resmin en sağına tıklamasını istiyorum nereyi değiştirmeliyim teşekkürler

Burayı değiştirmelisin.

İngilizcede ı harfi yok. “i” dir o.

leftclick için parantez açmışsın ama kapatmamışsın.

leftclick() şeklinde yazmalısın.

leftclik() in parantez içinde birinci parametresi x koordinatı ikinci parametresi y koordinatıdır. Bunlara değer vermezssen varsayılan noktaya gider.

Şair burada ne demek istemiş bu paramereler ne hiç bilmiyoruz.

Ha pyautogui için koordinat ve click metodu kullanmak daha kolak. Özellikle neden leftclik belirtildi hiç anlamadım.

resim [1] resim [0] ın içindeki koordinatı ise sadece resim[1] parametre olarak verilip parantezi kapatmayı deneyebilirsin.

Yada koordinatı bul click ile doğrudan tıkla click metodu zaten sol tıklar.

Merhaba,
Bu kod işini görür mü?

import pyautogui as pag

resmin_konumu = pag.locateOnScreen('resim.png')  # resmin konumu ile birlikte genişlik ve yüksekliğini tespit ediyoruz. Python dosyası ile resim aynı dizinde.
orta = pag.center(resmin_konumu)  # resmin tam merkezinin koordinatını tespit ediyoruz.
pag.click(orta[0] + (resmin_konumu[2] / 2) - 5, orta[1])  # resmin orta noktasına ait x koordinatına, resmin genişliğinin yarısını ekleyip, bir miktar (örneğin 5 piksel) eksilterek, resmin dışına taşmadan, sağ kenarına tıklıyoruz.

Kaynaklar;

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim çözüldü