Mobil icin programlama dili onerisi

Merhaba.programlamaya basladigimda kendime 2 tane hedef belirlemisdim:webde ve mobilde kendimi gelsitirmek.basladigimdan sonra bu ikisini ayni anda yapmaya calsidim.ama gordumki boyle ne webde gelise biliyorum nede mobilde.bu yuzden bir tanesini secmek zorundaydim ve bende webi secdim.su aralar sanki mobilede yavasdan baslamam gerekdigini (sadece) hiss ediyorum.ama sorun su ki (bu konuda) hangi programlama dilini ogrenmem gerektigini bilmiyorum.kimi yerde java kimi yerde c# kimi yerde flutter kimi yerde de c-nin iyi oldugunu soyluyorlar(android icin konusuyorum).bende hangisini ogrenmem gerektigini bu forumdakilarin yardimiyla ogrene bilecegimi dusundum.oyuzden simdi bu forumdakilardan yani sizlerden tavsiye almak istiyorum:android icin gelecegi olan(bu sektorde boyle bir sey soylemek pek mumkun degil ama en azindan tahmin),her turlu uygulamayi yapabilecegimiz,kaynak sıkıntısı olmayan programlama dili olarak ne onerirsiniz?ve ya bu kosullara cevap vermesede android icin her turlu uygulama yapa bilecegimiz hangi programlama dilini onerirsiniz?Yardimci olursaniz sevinirim.

Genelde java mobil konuda öne cikiyor diye biliyorum. bide native dil mi deniyordu ona?

evet java biraz daha one cikiyor gibi.

(bildigim kadariyla)evet.native yanlizca tek bir isletim sisteminde calisa bilen programlama dillerine deniliyor(orn:android).bunun aksineyse hibrid deniliyor

Aslinda sizin dediginiz gibi degildi sanki cunku java diger platformlarda da stabil calisiyor
Sanirim native-lang o platformun tum ozelliklerini kullanabilmene imkan veren dil idi

İstisnasız Flutter. Bir yazılım dili bildiğinizi varsayarak Dart dilini maximum 2 günde kavrarsınız. Yok bilmiyor iseniz de mantığı oturtmak 1 hafta diyelim. Ardından hazır Widgetlar üzerinden uygulamanızı yazıyorsunuz. Flutter gerçekten çok kolay ve güzel. Arkasında Google var. Web için de geldi, yakında masaüstüne de geliyor. Bir dil ile o widgetları kullanarak tonla şey yapabilirsiniz.

1 Beğeni