Mobil Uygulama Geliştirme

Öncelikle merhaba herkese iyi günler dilerim. 3 aya yakın bir zamandır python öğreniyorum ve algoritma kurma konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ancak tam şu zamanlarda artık elle tutulur ve uzun soluklu olan bir projeye başlama hevesi içerisindeyim. Fakat sorun şu ki araştırdığım kadarıyla herkesin kendince birer yöntemi ve makul bir fikri var. Başlıkta da belirttiğim gibi mobil uygulama geliştirmek istiyorum. Spesifik olarak başlangıçta bir “planlayıcı” uygulaması yapmayı düşünüyorum. Hoş ve sade bir arayüz, fonksiyonel ve mümkün mertebe herkesin kolayca kullanabileceği bir planyalayıcı uygulaması yapmayı hedefliyorum. Sorun şu ki python ile mobil uygulama yapma konusunda onlarca kütüphane önerisi mevcut. Bunun yanında Android uyumlu bir uygulama yapmak için, Python ile yazılan programın Java’ya uyum sağlaması gerekiyor. Yanlışsam düzeltin BeeWare kullanmam gerekiyormuş bunun için. Çok fazla bir kesin bilgim yok bu konuda. O yüzden genel anlamda beni aydınlatırsanız ve yol gösterirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

kivy var kaynak açısından yeterli biraz öğrendikten sonra kivymd ile beraber uygulama yaparsın
(Kivymd görüntü açısından daha güzel işler cıkaramana yarıyor kivy ile baraber kullanilabilir)
kivy
En,Tr

1 Beğeni

bilgi birikimine bağlı tamamen uygulama yaparken ne çıkıcağını bilemezsin benim tavsiyem sadece python özelinde arayüzlü bi program yapman daha sonra kademeli bi şekilde açılman
he dersen onları zaten yaptım ve sorun çıktığında halledebiliyorum yolun açık olsun.