Mysql bağlantı hatası

Bilgisayarım üzerine bir mysql server kurdum. 3306 portunu arayüzden açtım. port check sitelerinden kontrol ediyorum port açık gözüküyor. Kendi bilgisayarımdan ip bilgisine localhost yazarak bağlanabiliyorum fakat deneme amaçlı python.org dan interaktif shell i kullanarak bağlanmayı denediğimde aşşağıdaki hatayı veriyor

Traceback (most recent call last):
File “/usr/lib/python3.8/site-packages/mysql/connector/network.py”, line 529, in open_connection
self.sock.connect(sockaddr)
ConnectionRefusedError: [Errno 111] Connection refused
During handling of the above exception, another exception occurred:
Traceback (most recent call last):
File “”, line 1, in
File “/usr/lib/python3.8/site-packages/mysql/connector/init.py”, line 177, in connect
return MySQLConnection(*args, **kwargs)
File “/usr/lib/python3.8/site-packages/mysql/connector/connection.py”, line 104, in init
self.connect(**kwargs)
File “/usr/lib/python3.8/site-packages/mysql/connector/abstracts.py”, line 781, in connect
self._open_connection()
File “/usr/lib/python3.8/site-packages/mysql/connector/connection.py”, line 284, in _open_connection
self._socket.open_connection()
File “/usr/lib/python3.8/site-packages/mysql/connector/network.py”, line 531, in open_connection
raise errors.InterfaceError(
mysql.connector.errors.InterfaceError: 2003: Can’t connect to MySQL server on ‘82.222.211.59:3306’ (111 Con
nection refused)

Bağlanmak için kullandığım kod satırı ise şöyle:

connection = mysql.connector.connect(

host="ipadresimiyazıyorumburaya",

user="kullanıcıadım",

password="şifrem",

database="databasem"

)

host yerine kendi pc m den bağlanırken localhost yazıyorum ve sorunsuz bağlanıyorum ama aynı şekilde siteden konuşurken dış ip adresimi yazıyorum fakat yukarıdaki hatayı alıyorum.
Bilgisayardan güvenlik duvarımı kapattım ftp yi dış ip ye açarken güvenlik duvarından yaptığım ayarların aynısını mysql içinde yaptım fakat sonuç hala bu

ihtiyacını karşılar belki…

import pymysql

try:
    #baglanti = pymysql.connect(db="veri tabanı adı",user="kullanıcı adı ",passwd="şifre",host="127.0.0.1",port=3307 )#localhost bağlantısı için ( Port 3306 olabilir)
    baglanti=pymysql.connect(db="veri tabanı adı",user="Kullanıcı Adı",passwd="Şifre",host="Bağlantı Adresi") #dış veri tabanı bağlantısı için
    baglanti = baglanti.cursor()
    baglanti.execute('SET NAMES UTF8')
    print("bağlandı")
except:
    print("Veritabanı Bağlantı Hatası")
    exit()

Yaramadı malesef dostum

Hala yardım gerekli kimse çözümü bilmiyor mu

python.org’daki interaktif shell disari baglanmaya izin veriyor mu?

1 Beğeni