Mysql iilişki kurma hatası

Arkadaşlar merhaba. Phpmyadmin üzerinden mysql veri tabanında tablolar arası ilişki kurmaya çalışıyorum ama ne yaparsam yapayım “ilişkisel özellikler etkisizleştirildi” hatasını alıyorum. Localde bile denedim yine aynı hatayı verdi. Bu hatayı neden veriyor, bilen biri yardım ederse çok sevinirim. Teşekkürler

bu çözümü, kodu tüm tablelar için mi yapmam gerekmektedir

Sebep MySQL’in iliski kurmaya izin vermeyen MyISAM gibi bir storage engine’inin kullaniliyor olmasi muhtemelen.

Iliskisel bir veritabani kullanmak icin MySQL’den, veya en azindan ise yaramayan storage engine’lerinden kurtulmak lazim.

hocam sizin bu mysql nefretiniz bana da sıçradı. ben de projelerimde postgres kullanmaya başladım sayenizde :smiley:

1 Beğeni

peki bunu nasıl yapmam gerekmektedir, maalesef ki dönem projem için mysql kullanmak zorundayım bu profesörün istediği uygulama ile bunu gerçekleştirmek zorundayım, bana bun nasıl yapabileceğimi açık bir şekilde anlatabilir misiniz?

The easiest way to change the default engine is to log on phpMyAdmin and then go to Variables >> storage engine

click edit and type InnoDB.

the default storage engine is now InnoDB

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/server-system-variables.html#sysvar_storage_engine

1 Beğeni