Neden Başlıklardaki Kelimelerin Hepsi Büyük Harf ile Yazılmıyor?

Merhabalar;

Geçmişteki konulara bakınca başlıkların sadece ilk kelimesinin büyük harf ile otomatik olarak düzeltildiğini gördüm.Yani küçük harf ile başlayan bir başlık yok.

Ancak Türkçe’de başlıklardaki kelimelerin ilk harfleri her zaman büyük yazılır.

Sorun Discourse ile mi alakalı acaba? Eğer sorun Discourse ile alakalıysa basit bir kod ile düzeltilemez mi?

Merhaba.

Bunu niye bir sorun olarak görüyorsunuz? İstiyorsanız başlıklarınızı Türkçe’ye uygun bir şekilde de yazabilirsiniz.

Tam ben yazarken @EkremDincel gerekli yanıtı verdi zaten. Ama yine de Discourse Pluginlerine bakılabilir.

Herkesin böyle yapması gerektiğini düşünüyorum.YazBel’in amacı ...Türkçe kaynak oluşturmak... değil mi?

Belgelendirmeler farklı bir dilde mi yazıldı ki?

Forumu neden Türkçe’ye uygun olmasın?

Forum da Türkçe’ye uygun. Lütfen bu ayrıntılara fazla kafa yormayın.

Bu konunun başlığındaki "İle"yi “ile” şeklinde düzeltmek ile başlayabilirsiniz.

Bazı şeyleri abartmanın anlamı yok bence. Belgelerde dediğiniz gibi daha dikkatli olunabilir.

1 Beğeni

Teşekkürler,düzelttim.

İle, ve gibi kelimleler (bağlaç deniyordu herhalde) başlıklarda da olsa büyük yazılmıyor.

Forumda da. Bırakalım Türkçe’yi başlıkta “yardıma ihtiyacım var” yazıyor. Kategori falan zaten saymıyorum.

1 Beğeni

Ayrıca mobilde birisinin en çok ilgilendiği konulara baktığımızda her şey Türkçe.Kategorize hariç.

( @reo’in hesabına ait)

Evet, bu şu anda daha önemli zaten. Bazı gönderilerde nokta bile kullanılmıyor, birbirinden ayrı olarak yazılması gereken cümleler bir gönderi içine art arda yığılmış.

2 Beğeni

bence sorun çok saçma bir harf büyük değil diye türkçe olmuyor mu?

bu konuyu büyük harfle yazdığına(bildiğine) göre hayır.

Kendim büyük harf kullanarak yazıyorum.Benim bahsettiğim şey otomatik olarak yapılması.

Okulda öğrettiklerini biraz gerçek hayatta uygulayalım.