Nerdeyse sonsuza kadar çalışan program yapma?

Merhaba.
Python ile sonsuza kadar çalışan program nasıl yapılır derken
Demek istediğim şu, yazılım 1 kez çalışınca kapanıp açılsa bile çalışmasını istiyorum
Çünkü her açildığında kullanıcıya mesaj verecek bir program yapmak istiyorum

programı açarsın ve kapatırsın. kapatırsan matıken çalışmaz ? arkada kullancının haberi olmadan çalışsın diyosan o konu sıkıntıya girer :smiley: her açıldığında ekrana bişey çıksın istiyosan tkinter le yapabilrsin ?

from tkinter import *
p = Tk()
l = Label(p, “sea”)
p.mainloop()

bunu her çalıştırdığında ekranda sea yazar böle bişey mi istiyosun ?

Bir service yani hizmet yazmalısın. Bilgisayar açıldığında çalışmaya başlar ve kapanana kadar çalışır. Daha önce forumda bununla ilgili bir soru sormuştum. Ancak o sorudan fazlasını bilmiyorum.

Bilgisayar (şayet Windows’sa diğer işletim sistemlerinde nasıl olur bilmiyorum) başlangıç klasörüne (pc her açıldığında açılan programların yeri) oraya kurdurursunuz. Pc her açıldığında otomatik arkada çalışır

Hangi klasör o?
xxxx

Evet tam olarak böyle bişi (sea hariç)

senin dediğin pc açılınca çalışır arkadaşın dediği

yazılım 1 kez çalışınca kapanıp açılsa bile çalışmasını istiyorum

şimdi bunu dersen adam programı çalıştırır kapattığını sanar ama arkada gene çalışır demek. pc açılınca kendisi açılsın demek değil

1 Beğeni

Buyrun bakın

Üzgünüm ben, kapanıp açılsın bile derken windowsun açılıp kapanmasını anlamışım.

1 Beğeni

neyi kast ettiğni valla bende anlamadım mantık yürüterek bu sonuca vardım :smiley:

Ben bu cevap için böyle bişi sormuştum o yüzden rahatsız olduysanız özür dilerim :slight_smile:

1 Beğeni

sorun yok dostum bazıları gibi egolu olsak google.com yazardık :wink:

.d
(20 karakter kuralı)