Node js ile Embedded Web Server Application yapılabilir mi?

Node js ile Embedded Web Server Application yapılabilir mi yani kurumsal firmaların kendi şirkerlerine özel web sitesi üzerinden değilde bilgisayara gömülü bir şekilde kullandıkları uygulama tasarlanabilir mi ?

Tasarlanırsa avantajları dezavantajları ne olur ?
Tasarlanmaz ise hangi dil ve frameworkler ile tasarlanabilir ?

Bilgisi olan biri hem benim ve hem de benim gibi Embedded Web Server Application konusunda bilgi eksikliği olan ve araştıran insanlar için bilgilendirebilir mi rica etsem .

Yapilabilir. Node’un http modulunu, veya express gibi bir framework’u kullanabilirsiniz.

Neye nazaran? Hangi amac icin?

Mevcut hangi kaynaklari okudunuz, hangi kisimlarini anlamadiniz ve hangi kisimlari eksik geldi?

Spring Boot, Asp ,Php ,Flusk gibi backend frameworklerinin gömülü sistem için hangisi tercih edilmeli spesifik ihtiyaca göre değişir gibi bir cevaptan ziyade şunla geliştirmen daha iyi ve ya bunu kullanman şeklinde cevaplarsanız güzel olur.

Embeding web sitesiyle farkı ne öğrenebileceğim bir kaynak var mı bulamadım.

Neyi sunla/bunla gelistirmeniz?

Yani amac nedir burada? Hazir bir HTML/JS aplikasyonuna backend mi yaziliyor? Frontend neye yetmiyor?

"Spesifik ihtiyaca gore"den cok farkli soyle bir cevap da verebilirim: Hangisini kullandiginiz fark etmiyor. Hepsi ayni.

Farki HTTP sunucusunun yerelde calismasi. Ag (internet) uzerinden erisilmemesi. Sadece bir kisiye hizmet vermesi.