Nodejs + express + mongodb projemi yayınlama

nodejs + express + mongodb ile site tasarlyorum.

bunları destekleyen bildiğiniz bir hosting varmı yada sunucu alırsam hangi sunucuyu almam gerekiyor ne özellikleri olmalı_?

bir domain aldım ve bu tasarladığım siteyi nerde nasıl yayınlarım?

Destekleyen hosting kismini cevaplamayi baskalarina birakarak,

Sunucu (VPS) icin cok fazla bir gereksinim yok. Yayinlanacak site oldugu icin sabit internet IP’si olmasi lazim. Minimal yuk altindaki gereksinimleri (RAM, CPU, disk yeri) gelistirilen makine(ler)den cikartilabilir sanirim. Herhangi bir modern Linux distro’sunu calistirmasi yetecektir.

Deneme asamasinda dakikalik/saatlik kiralanan sunuculardan yararlanilabilir. Dusuk ozellikli bir sunucuyu aylik kiralayip yetmemesini gormek veya yuksek ozellikli bir sunucuya para verip bos kalmasini izlemekten daha efektif olabilir. Cloud provider’lari karsilastiracak bir deneyimim de yok malesef. Kullanimi en kolay ama fiyati en yuksek olan AWS’yi kullaniyorum.

Kiralanan Sunucu için panel şartmı panelsiz dosyalarımı yükleyebilir miyim?
Plesk panel almıştım mongodb desteklemiyor dedikleri için geri iade ettim.

Ben bu firmanın PHP hosting paketini uzun zamandır kullanıyorum. ASP paketini de daha önce kullanmıştım. Gayet ilgililer hiç sorun yaşamadım. NodeJs hosting paketleri de var. Mail ya da site üzerinden mesaj atarsan hemen dönerler.

https://www.netdirekt.com.tr/node-js-hosting.html

ama mongodb desteği yok mysql vt kullanıyorlar