Okuduğunuz ya da okumakta olduğunuz en iyi programlama kitabı hangisiydi?

Bugüne kadar okuduğunuz, bu kitap gerçekten işe yarar dediğiniz, herhangi bir programlama kitabı, ya da bir programlama dili hatta platform ile ilgili bile olabilir…
Belki tavsiyelerinizden ben ya da başkaları faydalanabilir…

Hiç okuma fırsatım olmadı.

Yahu kimse kitap okumadı mı yahu şu koca forumda :slight_smile:

Eski konulara bakabilir ve bulabilirsiniz.Ancak bence şu İngilizce olayından dolayı forum üyeleri bir şeyler yazmak istemiyor.Kitap önerisi istiyorsanız Kodlab.com’a bakabilirsiniz.12 yıldır bilişim (veya benzeri bir tür) hakkında kitaplar yayınlıyorlar.

Dostum Kodlab dahil olmak üzere pek çok bilim yayınevini takip ediyorum. Belki ilgi çekici bir kitap önerisiyle karşılaşabilirim ya da başkaları bu kitaplardan yararlanabilir diye açtım konuyu. Neticede kaynak, kaynaktır.

Eski konuya gelirsek, sen hala orda mısın ya :smiley: Herkes fikrini söyledi, ben bakmıyorum bile artık ona.

Yazmak isteyen yazabilir, yazmak istemeyen yazmayabilir. Diyebileceğim pek bir şey yok bu konuda.

Neticede bu tür bir konu eksik diye düşündüm, belki bir faydası olur kaynak araştıranlar açısından, sadece bu…

C

C/C++

PyQt5

Python

C - Api

belgeler.yazbel.com

Android

Python

Beautiful Soup

Ruby

1 Beğeni

Kodlab güzel. seviyorum.

açıkcası pythonun abaküs yayınlarındaki kitabı güzel bulmuştum ayrıca kodlabın python kitabını da inceledim ama abaküs yayınlarındaki daha iyi geldi daha detaylı geldi
birde kodlabın c++ Kitabını almıştım ama hiç beğenmedim çok yüzeysel anlatıyordu
ama ingilizce olayına gelirsek en iyi kaynak en detaylı ve en okunabilir olandır yazıldığı dilin ne olduğu önemli değil mesela istihza gayet iyi bir kaynak

istihzadayız müdür, itihza dışı tabi. İstihza’ya da çok şükür tabi.
Ama düşüncelerin için teşekkürler abaküsü inceleyeceğim.

1 Beğeni