Os.Chdir komutu ile Klasöre Girip/Çıkma Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar merhabalar, daha önce sqlmap programını otomatize etmiştim. 4 modülü de otomatik olarak kod girmeden kullanabiliyorduk. Şu an bunu ses ile yaptırmak istiyorum fakat şöyle bir sorun var. Chdir ile SqlMap klasörüne girmeden önceki sesim çalışıyor. Sesler Audio klasöründe fakat SqlMap klasörüne girdiği zaman ise ikinci ses çalmıyor. Çünkü klasör içerisinde bulamadım diyor. Dosya yolunu gösterdim modül içinden “Audio\ses.mp3” diye fakat yine fayda etmedi. Bu chdir ile girdiğim klasörden çıkmak ve sonra tekrar girmek istiyorum nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Kodunuzu görebilirmiyiz ?

Yukarıda işaret ettiğim kısımlar.

Dosya yolunu tam belirmeyi denedinizmi ?
Ya da linux kullanıyorsanız os.system("cd ..") denemeyi ?

Nereden baslasam:

1. Kod degil ekran goruntusu paylasmissin.

2. Goremedigimiz bir koda bilmedigimiz inputlar verilmis ve istenmeyen bir sonuc alinmis. Bir sey yapamiyoruz.

3. Yukaridaki problem oyku olarak anlatilmis. “ikinci ses calmiyor” yerine “ilk sescal("foo") cagrisi ses cikartirken ikinci sescal("bar") cagrisi ses cikartmiyor” olarak teknik bir dil kullanmak sorunun herhangi biri tarafindan cozulmesine giden ilk adim.

4. Genel olarak CWD ve dosya yerleri kullaniminda bir sorun var gibi fakat soru cok dar oldugu icin genel bir tavsiyede bulunmak zor.

1. Bu iyi bir deneme. Ben de bir tane ekleyeyim: Dosya yolunu goreceli olarak belirtmeyi denediniz mi?

Basliktaki sorunun cevabi: os.chdir fonksiyonu cagrilarak.

1 Beğeni

os.system butun platformlarda var (ve subshell’de chdir yapmak hic birinde bir ise yaramaz malesef.)

Tam yolu denedim arkadaşlar. Sanırım tek yapacağım sesleri direkt Sqlmap dizinine kaydetmek olacak. Başka şekilde işe yaramadı. Windows ve Linux farketmeksizin oraya gelince hep aynı olay.