OSError: Failed to read

Merhaba, bilgisayarıma opencv kurduktan sonra OSError: Failed to read hatası vermeye başladı onlarca konuya baktım ama bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

KODLAR:

from pyautogui import *
import pyautogui
import time
import keyboard
import random
import win32api, win32con
import keyboard

sleep(1)

while keyboard.is_pressed("q") == False:
    if pyautogui.locateAllOnScreen("Adsız.png", grayscale=False,confidence=.65) != None:
        pyautogui.leftClick(pyautogui.locateOnScreen("Adsız.png",grayscale=True))
        print("Bulundu")
    if pyautogui.locateCenterOnScreen("Adsız2.png", grayscale=False) != None:
        pyautogui.leftClick(pyautogui.locateOnScreen("Adsız2.png",grayscale=True))
        print("Bulundu")

HATA

Traceback (most recent call last):
  File "C:/Users/user/Desktop/Python/recaptcha.py", line 15, in <module>
  File "C:\Users\user\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\site-packages\pyautogui\__init__.py", line 175, in wrapper
    return wrappedFunction(*args, **kwargs)
  File "C:\Users\user\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\site-packages\pyautogui\__init__.py", line 213, in locateOnScreen
    return pyscreeze.locateOnScreen(*args, **kwargs)
  File "C:\Users\user\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\site-packages\pyscreeze\__init__.py", line 360, in locateOnScreen
    retVal = locate(image, screenshotIm, **kwargs)
  File "C:\Users\user\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\site-packages\pyscreeze\__init__.py", line 340, in locate
    points = tuple(locateAll(needleImage, haystackImage, **kwargs))
  File "C:\Users\user\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\site-packages\pyscreeze\__init__.py", line 197, in _locateAll_opencv
    needleImage = _load_cv2(needleImage, grayscale)
  File "C:\Users\user\AppData\Local\Programs\Python\Python38-32\lib\site-packages\pyscreeze\__init__.py", line 160, in _load_cv2
    raise IOError("Failed to read %s because file is missing, "
OSError: Failed to read Adsız.png because file is missing, has improper permissions, or is an unsupported or invalid format
1 Beğeni

Adsiz.png dosyasi bulunamamis, dosya path’te mevcutsa permission sorunu olabilir.

Dosya mevcut opencv kütüphanesini kaldırdıgımda dosyayı rahatlıkla bulup açabiliyor ama yüklüyken hata veriyor

1 Beğeni

sorun adsız.png de yani sadece kaybolması değil program bunu açmaya çalşmş ama bir hatayla karşılaşmış bunların sebepleri de silinmiş olması açmak için izne sahip olmaması veya png formatında açmakta sorun çekmesi jpg fln da dene bu ihtimal gider yazığın dosya yolunu kontrol et ayarlardan izinleri yönet bunun dışında bir hata ihtimalinden bahsetmemş

Merhabalar, sizinle aynı sorunu yaşıyorum bir çözüm bulabildiniz mi?

Resmi gönderebilme şansınız var mı?

Merhaba, evet çözümünü buldum öncelikle opencv kütüphanesini kurdum sonrasında
Aşağıdaki satırı degiştirdim.

Degişecek satır:

Degiştirilen satır:

pyautogui.click(pyautogui.locateCenterOnScreen(r"C:\Users\SERVER\Desktop\test\Start.jpg",confidence=.80))

Dipnot:
Sorunun kaynağı bir if ifadesinde confidence kullanıp içerisinde bulunan eventte confidence eklemediğim için oluşuyor.

1 Beğeni