ÖSYM Sözlüğü Uygulaması

Herkese merhaba, bugün “ÖSYM Sözlüğü” adlı uygulamayı Play Store’da yayınladık ve sizlerin, özellikle 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin istifadesine sunuyoruz.

Uygulamanın linkine şuradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın Amacı
Bu uygulama içerisinde bulundurduğu liste ile ÖSYM’de sıkça kullanılan kelimeleri sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Bu küçük sözlük, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda sıkça kullanılan ama günlük dilde bu sıklıkta kullanmadığımız bazı kelimeleri kapsamaktadır. Sözlükteki kelimelerin bütün anlamları değil, ÖSYM sınavlarında öne çıkan anlamları izah edilmiştir. Sözlüğün yazımında TDK kuralları esas alınmıştır. Anlamlandırma yapılırken de TDK Güncel Türkçe Sözlük mümkün olduğunca dikkate alınmıştır.

Uygulama, açık kaynak kodludur. Kodlara GitHub - CihatAltiparmak/OSYM-SOZLUK: ÖSYM sınavlarında sıkça çıkan kelimeler için yapılmış sözlük uygulaması adresinden ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir problem olursa veya uygulamanın geliştirilmesi ile ilgili önerileriniz varsa bana mail atabilirsiniz.
Mailim aşağıdadır.

cihataltiparmak1@gmail.com

Proje fırsat bulundukça geliştirilecektir. Güle güle kullanın. Projede emeği geçen herkese teşekkürler.

Ek olarak:
Başta aratma fonksiyonu eklemeyi düşünüyordum ama onu yan branch olarak geliştiriyorum. Muhtemelen desteklenmeyecek. Güncel desteklenen branch default branch yapılmıştır.

2 Beğeni