Otomatik program calistirma sorunu

Pyinstaller ile programi python3 olmayan bilgisayarlarda calistirmak icin .exe haline getiriyorum, bilgisayar he acildiginda otomatik caliwsin diye Startup dizinine atiyorum ama bilgisayari kapatip acdigimda benden programin calismasi icin izin istiyor ben program baska otomatik calisan proragmlar gibi otomatik calismasni nasil saglaya bilirim?

Regedit bence daha uygun

1 Be─čeni

Sistemin adi regedit degil registry. Sayfada register olarak gecen sey de aslinda key (ÔÇťregistry keyÔÇŁ).
Python 3ÔÇÖte modulun adi winreg olarak degisti.
CurrentVersion\Run'daki seyler de sistem acildiginda degil, kullanici oturumu basladiginda calisiyor. (HKLM kullanilsa bile)

Kusra bakmay─▒n bir hata olmu┼č hakl─▒s─▒n─▒z

Not : bu da bir yol ayn─▒ kap─▒ya ├ž─▒k─▒yor. Acaba winreg de i┼čleri b├Âyle mi yap─▒yor

Evet. Kodu ve modul dokumentasyonunu okursan, iki yontemin de HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run keyÔÇÖinin altina bir string key koyup degerini calistirilacak bir komut yaptigini gorebilirsin. RegistryÔÇÖnin kendisi kadar eski bir yontem, fakat bilgisayar acildiginda calismiyor.

Peki hocam bilgisayar acildiginda calistirmak istersem nasil yapa bilirim? Misal Dropbox her acilisda otomatik calisiyor Startup dizinindede degil bunu arka planinda hangi islemler oluyor bende yapmak isterim

DropboxÔÇÖ─▒ bilmem ama Spotify, one drive, ccleaner uygulamalar─▒ yukarda olan ┼čekilde kullan─▒yor.

DropboxÔÇÖ─▒n sistem a├ž─▒l─▒┼č─▒nda ├žal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ nereden biliyorsunuz ki? O da oturum a├ž─▒ld─▒─č─▒nda ├žal─▒┼č─▒yor olmas─▒n.

Ayr─▒ca oturum a├ž─▒ld─▒─č─▒nda ├žal─▒┼čt─▒rabilirsiniz program─▒n─▒z─▒; sistem a├ž─▒ld─▒─č─▒nda ├žal─▒┼čt─▒rman─▒za gerek yok.

┼×├Âyle bir durum da var: WindowsÔÇÖta "G├Ârev Y├Âneticisi"nde ÔÇťBa┼člang─▒├žÔÇŁ diye bir sekme var. Buradan ba┼člang─▒├žta hangi programlar ├žal─▒┼č─▒yor ve ba┼člang─▒ca ne kadar etkileri var, anla┼č─▒labiliyor. Kullan─▒c─▒lar buraya bak─▒p sizin program─▒n─▒z─▒ pasif hale getirebilir. Bu sebeple m├╝mk├╝n mertebe ba┼člang─▒├žta program─▒n─▒z─▒ otomatik ├žal─▒┼čt─▒rmay─▒n, ├žal─▒┼čt─▒rsan─▒z da fazla uzun s├╝rmedi─činden emin olun.

Ben aslinda sistem calismasiyla oturum calismasinin farkini bilmediyim icin boyle soyledim, ben yazdigim program oturum acildigi andada calismasi isimi gorur ama asil istedim progam her calisdiginda bir daha acilisda sormasinÔÇŽBunu bir turlu yapamiyorum

A┼ča─č─▒daki cevap size yard─▒mc─▒ olabilir