.pak uzantılı bir dosyayı çeviri amaçlı nasıl açabilirim?

Merhaba, çeviri amaçlı olarak bir masaüstü uygualamasının .pak uzantılı bir dosyasını açmaya çalışıyorum fakat çeşitli denemeler sonucunda (ALZip, 7zip…) pek bi sonuca varamadım. Notepad ++ ile açmayı başardım ancak bu seferde Türkçe karakterler yerine semboller vesaire çıktığı için pek bir sonuç elde edemedim. Bu formattaki bir dosyayı nasıl Türkçe karakterler ile açabilirim bu acaba önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Google’a soralım.
What is a pak file?

What is a PAK file?

A PAK file is an archive used by video games such as Quake, Hexen, Crysis, Far Cry, Half-Life, and Exient XGS Engine games. It may include graphics, objects, textures, sounds, and other game data “packed” into a single file. PAK files are often just a renamed .ZIP file.

More Information

PAK files are primarily used by video games but may also be used by other applications such as the Google Chrome web browser. The format for a PAK file used by one game may differ from the PAK format used for a different game. Therefore, you may have to try multiple programs before opening your PAK file.

Kaynak: PAK File - What is a .pak file and how do I open it?

Yani .pak dosyasını .zip uzantılı yapmalıyız değil mi?

OP yapmis zaten, bir sonuc alamamis.

Olay su ki PAK dosyasi bir standart degil, PAK uzantisini tek bir program ve program ailesi kullanmiyor.

Ben de Quake motorunun resource dosya uzantisi olarak biliyorum ama onlar ZIP olarak acilabiliyorlar.