Process finished with exit code -1073740791 (0xC0000409)

Kod betiğimde global değişkenlerim var. (hata, onceki_hata gibi)

self.ui.verticalSlider_LPM_sensor.valueChanged[‘int’].connect(self.sensor_degisti_slot)
bağlantısı tanımlanmıştır.

def sensor_degisti_slot(self, current_index):

isimli tanımlama içerisinde
VerticalSlider ın değeri değiştiğinde bir slot tanımladım. Bu slot içerisinde bazı hesaplamalar yaptırmam gerekiyor.
buraya kadar sorun yok. Sorun şurada başlıyor;
hesaplamalardan sonra hata isimli global değişkenin değerini onceki_hata isimli global değişkene aktarmak isteyip (onceki_hata=hata) slot bağlantısından çıkmam gerekiyor.
Bu kod satırını yazınca “Process finished with exit code -1073740791 (0xC0000409)” hata mesajını alıyorum.
Bu sorun, global tanımlı değişkenlerin slot bağlantısı gibi alt fonksiyon içerisinde değerinin değiştirilmesi gibi bir nedenden mi kaynaklanıyor (eğer sorun buysa neyi eksik veya hatalı yapıyorum) yoksa başka bir sebebi var mıdır?

Çözüm önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederm.

Çözümü buldum,

Kod betiği başında tanımladığım global değişkenlerin değerini alt fonksiyonda değiştirebilmek için
alt fonksiyon içerisinde

def sensor_degisti_slot(self, current_index):
global a,b,c

yukarıda görüldüğü şekilde global etiket konulması gereiyor. Bu etiketlemeden sonra
a=b şeklinde bir global değişkenin değerini bi başkasına (burada b nin değeri a ya aktarılmıştır) aktarabiliyoeuz.
Bunu yapınca " Process finished with exit code -1073740791 (0xC0000409)"
kodunu almaktan kurtuldum.

Umarım böyle bir sorunla karşılaşanlara bu cevabım bir çözüm olur.
İyi günler.

1 Beğeni