Program yazdım, çalışıyor. Exeye Dönüştürürken hata veriyor

Traceback(most recent call last):
File "program.py", line 12, in <module>
File "c:\...yol....\pyinstaller\loader\pyimod03_importers.py line 493, in exec_module
   exec(bytecode, module.__dict__)
File "modul1.py", line 3, in <module>
ModuleNotFoundError: No module named "statsmodels"
[5472] Failed to execute script program

Seklinde bir hata verdi.

Fakat statsmodels modulume ekli.
Program kendi dışında iki modülden oluşuyor. Ama bir modül için de başka bir modül oluşturdum, yani 3 modül ayrıca oluşturdum. Bu da özel bir yöntem gerektiriyor mu? , kendisinin bulunduğu dizinde cmd açarak pyinstaller -F program.py şeklinde tek dosyalı, cmdsiz vs tüm kombinasyonlari denedim. Yine de hata veriyor. Bu auto-py-to-exe yi felan da denedim aynı hata. Program ve modüller path’da ekli. Ortam değiskeni sorunu da yok. Türkçe karakter kullanmadım labellerde bile. Pythonda çalışıyor program çatır çatır. Ama exeye dönüştüremedim. Yardımcı olursanız çok minnet duyarım. Teşekkürler.

Acaba birden fazla modül import ettim diye mi oldu. Bu tur programlari başka şekilde mi dönüştürmek gerekiyor?

Gönderilerdeki kod görünümü hakkında

Burada açık açık belli

ModuleNotFoundError: No module named “statsmodels”

anlaşılan statsmodels modülünün python da olmadığını zannetmiş o modülü düzzeltip 1 hatadan kurtulabilirsin.

Hocam tamam da, modül yüklü diyorum. Pythonda çalıştırabiliyorum.

Program.py exeye dönüştürülünce modul1.py dosyasını import edemez ve muhtemelen sorun burdan kaynaklı.

Traceback (most recent call last):
  File "untitled16.py", line 12, in <module>
  File "c:\users\hun\appdata\local\programs\python\python37\lib\site-packages\PyInstaller\loader\pyimod03_importers.py", line 493, in exec_module
  File "be_ols.py", line 3, in <module>
  File "c:\users\hun\appdata\local\programs\python\python37\lib\site-packages\PyInstaller\loader\pyimod03_importers.py", line 493, in exec_module
  File "statsmodels\api.py", line 11, in <module>
  File "statsmodels\regression\recursive_ls.py", line 14, in <module>
  File "statsmodels\tsa\statespace\mlemodel.py", line 32, in <module>
  File "statsmodels\tsa\statespace\simulation_smoother.py", line 9, in <module>
  File "statsmodels\tsa\statespace\kalman_smoother.py", line 11, in <module>
  File "statsmodels\tsa\statespace\representation.py", line 9, in <module>
  File "statsmodels\tsa\statespace\tools.py", line 14, in <module>
  File "statsmodels\tsa\statespace\_kalman_filter.pyx", line 1, in init statsmodels.tsa.statespace._kalman_filter
ModuleNotFoundError: No module named 'statsmodels.tsa.statespace._filters'
[5700] Failed to execute script untitled16

modul1.py ve program.py dosyalarının kodlarını atarmısınız.

"-*- coding: utf-8 -*-"
#PENCERE IMPORTLARI
import sys
from PyQt5.QtWidgets import QFileDialog
from PyQt5.QtCore import Qt
from PyQt5 import QtWidgets, QtCore
from PyQt5.QtGui import QIcon
from PyQt5.QtWidgets import QAction
#HAZIR PENCERE MODULLERI
from analyzer01 import Ui_MainWindow
#FONKSIYONEL MODULLERI
import be_ols
import pandas as pd

Burada analyzer01 pyqt5 arayüzü modülü, diğer modülde be_ols modülü

Anlamadım hala

modul1.py dediğim de be_ols oluyor:

import numpy as pd
import pandas as pd
from statsmodels import api as sm
from sklearn.model_selection import train_test_split

Var onun içinde de.

Bu exe’ye dönüştürme sevdası nedir? Anlamıyorum -_-

Konu için alakasız, forum için hakaret, programlama ruhu için saçma sapan bir cümle kurduğunu belirtmek isterim.
Ama ibret olsun diye silmemeni rica ediyorum.

Yazdığımız programı da derleyemeyeceksek ölelim.
Sevgili forum sakinleri uçan spagetti canavarınızı severseniz HELP

dimi. Ne gerek var etraftaki programların gün yüzüne çıkıp bizim onları kullanmamızı sağlayan .exe’lerine. kaynak kodlarını versinler birde IDE kendimiz her seferinde çalıştırıp kullanalım.

hocam belki çok alakasız, belki de ya bu benimde aklıma gelmişti zaten diyebilirsin.
ama demeden önce hemen belirtiyim:

belkide kullandığın arayüzde resimler vs. kullanmışsındır ve bunların yolu da şöyle değildir :
Adsız
yani bunu dikkate alarak exe’ye dönüştürmeyi denesen?
hani konsola yazıp exeye dönüştürüyosun ya sornasında exe dist klasörünün içinde oluşuyor.
o exeyi bunun gibi hepsinin göründüğü ana klasöre kes-yapıştır yapıp ana klasörün içinde açmayı denedin mi?

1 Beğeni

Hocam kullandığım resimler png, pyqt5 arayüzünü designerda insa ettikten sonra, ona gömmeme gerek kalmadan modülü aktardım, yani designer da bir resim kullanmadım. Kullanacak olsam iconu gömmeyi de biliyom. Ama gerek yoktu, böyle bir hata da olası değil.

Neden?

Ben bir hakaret göremiyorum. Merakımı gidermek istedim… Ayrıca konu başlığına “ALLAHASEN YARDIM EDİN” yazan ben değilim. Bilmem anlatabildim mi?

Programlama ruhu nedir? Programlama ruhu; yazdığın kodları, stabil olmayan bir araçla, windows boyunduruğu altında çalışması için derlemeye çalışmak mıdır?

Python kodu yorumlanırken hali hazırda zaten derleniyor. .pyc dosyalarına rast gelmişsindir.

Hocam tamam sensin. Yardımcı olduğun için teşekkürler. Gölge atme ALLAHA SEN, işimiz gücümüz var.

Statsmodels ile ilgili hata. Bu modül yüklense de, dönüştürürken hata veriyor. Anlamadım gitti.

Ya bu konuda çözüm bulabilen var mı? Statsmodels derlenemiyor galiba ‘hook’ modülu yazılmadığı için. Yardım edebilecek biri olursa böyük iyilik yapmış olur.