Programcı mizahı

Sitede arattım hiç böyle programcı fıkraları, mizahi capsler falan içeren bir başlık bulamadım. En iyisi bir başlık açıp biraz gülelim eğlenelim dedim.

2 Beğeni

annesi programcı oğluna “oğlum bakkala git 1 şişe süt al eğer yumurta varsa 6 tane al gel” demiş. programcı da eve 6 şişe sütle gelmiş. annesi sormuş “oğlum niye 6 şişe süt aldın” diye. oğlu da “yumurta vardı” demiş.

6 Beğeni

Yazılımcıya sormuşlar, cevap vermemiş.

1 Beğeni

Birgün bir Türk yazılımcı Yurtdışında oturum izni almış, gümrükten çıkarken memur çevirmiş:
-Dur ya nereye, daha vergini ödemedin.

Bu meme’ler icin en meshur r/ProgrammerHumor var. Zaten cok ilgili biri degilim ama bi donem ara sira giriyordum ben. Bir sure sonra meme’ler cok “nerdy”, asiri detayli, ve kalitesiz gelmeye basladi. Her yerde "Stackoverflow, copy paste :rofl: :rofl: :nerd_face: ", “*elinde cetvelle ekrani olcmeye calisan bir adam resmi* Backend developer trying to do frontend :joy: [1]” espirisi gorup gulemiyorum. Nedendir, hicbir fikrim yok ama internetteki programci topluluklari cidden meme uretmekte berbat.

Sadece programcilarin anlayacagi programci esprilerine gerek yok, bana kaliteli mizah olsa yeter diyip daha mainstream meme sayfalarina yoneldim.

Yine de bir iki tane birakayim:

2 Beğeni

25 milyon satırın bulunduğu proje dosyasındaki çalışan .𐱅𐰼𐰇𐰰 dosyası
first_app.𐱅𐰼𐰇𐰰

3 Beğeni

4 Beğeni

Why do programmers prefer dark mode?

Cause light attracts bugs.

:nauseated_face:

5 Beğeni

FB_IMG_1689104093117

3 Beğeni