Programı çalıştırırken CMD ekranı çıkmamasını nasıl sağlarım?

merhabalar, exe uzantılı programımı açtığımda arayüzle beraber komut ekranı yani CMD açılıyor,bunun açılmasına nasıl engel olabilirim?programı kullanıcı odaklı yazıyorum,yani sadece kendim kullanmayacağım,bazı kişilere sıkıntı çıkarabilir,o yüzden cmd ekranı açılmasın istiyorum. ne yapabilirim

dosyaadi.py’yi dosyaadi.pyw olarak adlandırın ve pyw uzantılı dosyayı exe’ye dönüştürün.

Kaynak : https://stackoverflow.com/questions/764631/how-to-hide-console-window-in-python

dosya uzantısı yeniden adlandırdan değiştiremedim hocam pycharm’dan mı değiştireceğim

maalesef çözüm olmadı hocam.

Projeyi uygulamaya dönüştürürken pyinstaller kullanıyorsanız --noconsole parametresi verin.

Çok denedim,çözüm olmadı :frowning:

Hem benim hem de @EkremDincel abimizin dediklerini yapmayı denediniz mi?

eğer pyinstaller ile exe ye çeviriyorsan
pyinstaller --noconsole python_dosyam.py
şeklinde bir şey kullanmalısın

evet her ikisi de olmadı

Dostum eğer selenium gibi bir kütüphane kullanıyorsan developer tools gibi araçlar kendini otomatik olarak cmd de açar. Kullandığın kütüphanelerden kaynaklı bir sorun olabilir yani. Araştırmanı öneririm

E bunu iptal etmenin bir yolu var mıdır peki

Sorunu tam olarak yazın.Ne kullandınız,hangi işlemleri yapıyor…

mesela pythonda selenium kütüphanesini kullanırken gelen developer tools cmd de açılır. Selenium onu kapatma imkanı sunuyor sanırım. Kullandığım kütüphanelerden araştıracaksın onu

–noconsole
işlemiyor ya bunu nasıl halledicez bilen var mı?