Proxy degiştirme sistemi

selamun aleykum arkadaşlar bügün yine sizin bilginize ve yardımınıza ihtiyacım var
benim bi proje hayalim var projede bir proxy degiştirmem gerekiyor bir döngye sokcam uygulamayı her başa sardıgında farklı bir proxy ile işlem yapması gerekecek bana bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

Bi nevi tor ağı oluşturmaya çalışıyorsun.Umarım projen hack amaçlı değildir.

tor agı gibi olmuyor pek aslında sadece bi döngü oluşlturcam her başa aldıgında listedegi proxyleri sırasıyla kullancak boyle bişey ama nasıl yapacagım

kusura bakmayin ancak sizin isleriizi sizin yerinize yapmiyoruz.Yapacaginiz seyin pek hayirli olacagini zannetmiyorum.Keza hic bir sey yapmadan bizlere bunlari sormaniz yanlis bir seyler yazip kodunuzun icinden cikamadiginiz yerde yardimci olamaya calisiriz su haliyle armut pis agzima dus oluyor malesef bu tarz sorulara kimse yardim etmeyecektir.

1 Beğeni

ben zaten yapın verin demiyorum herhangi bi kaynak dosyası olur anlatımlı konu olur vs vs sadece kendimi geliştirmek istiyorum

Yukarıdaki linkte adam otomatik proxy değiştirmeyle ilgili bir program yazmış. Bu kodları okuyup nasıl yaptığını anlarsanız istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

mechanize kullanabilirsiniz. Bir proxy sitesinden ip adresleri alıp listeye aktarırsınız. Sonrada döngü içerisinde, mechanize kütüphanesi yardımı ile proxy adresi üzerinden bağlantı sağlarsınız.

çok teşekkür ederim inceleyecegim

mechanize python 2.x.x sürümlerinde destekleniyor diye biliyorum benim yazdıgım python3.x.x

1 Beğeni

Proxy ile istekte bulunmak için illa Mechanize kullanmanıza gerek yok, Requests veya Urllib ile de proxy kullanabilirsiniz.

Evet biliyorum. Bende Python2x kullanıyor olabileceğinizi düşünerek önerdim. Onun dışında yeterli bilginiz varsa, sadece urllib kütüphanelerini kullanarak dahi istediğiniz programı yazabilirsiniz :slight_smile: yada yukarıda yazıldığı gibi requests kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki link ile, urllib proxy ayarlamasına bakabilirsiniz. Sonra da http://spys.me/proxy.txt gibi adreslerden proxy adreslerini çekerek kullanabilirsiniz.

hocam bol bol teşekkür ederim allah razı olsun

1 Beğeni

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :slight_smile:

Konuyu çözüldü olarak işaretlemeyi unutmayın :slight_smile:

2 Beğeni