.py dosyasını .txt dosyasına çevirme

.py dosyası olarak tamamladığım backendi çalıştığı zaman 2 farkı değişkeni txt olarak masaüstüne çıkartmam lazım nasıl yapabilirim

with open("bilgi.txt","w",encoding="utf-8") as file:
    file.write(degisken_adi)

Kodunu paylaşmamışsın ama basitçe bu şekilde herhangi bir değişkeni dosyaya yazdırabilirsin. dosya isminin öncesine dosya yolunu da eklersen istediğin klasörde metin dosyasını oluşturabilirsin.

1 Beğeni
     with open("C:/Users/90546/Desktop/degerler.txt","w",encoding="utf-8") as file:
         file.write("gcross Value = "+str(gcrossvalue)+ "\n")
         file.write("gcrosssaedivrav2 Value = "+str(gcrosssaedivrav2))

Koddaki “90546” yazan kısmı kendi kullanıcı adın ile değiştirip kodunun en altına eklersen masaüstünde degerler.txt isimli dosyanın içine yazdırmak istediğin 2 değişkeni göreceksin. Metin dosyası aşağıdaki gibi görünecektir.

gcross Value = 2.09
gcrosssaedivrav2 Value = 0.275

Ayrıca merak ettiğimden soruyorum program ile neyi hesaplıyorsunuz?

Spektrum hesabı yapıyor inşaat mühendisliği için

Peki bu dosya yolunda sadece benim bilgisayarımda çalışacak bunu başka bilgisayarda çalıştırmak için ne yapmam gerekiyor

Ben kodu başkaları da kullanacaksa kodun çıktısını kendi bulunduğu klasöre verirdim. Ardından .py dosyasını .exe ye çevirip kim kullanacaksa bu şekilde ona paylaşırdım. Eğer .exe dosyasını masaüstünde açarsa çıktılarda masaüstüne gelmiş olur. Exe formatına çevirmek için pyinstaller kullanabilirsiniz.

Deneyeceğim teşekkür ederim