Py uzantılı dosyayı py uzantılı dosya ile değiştirebilme yeteneği (Python 3.6.4)

Merhaba arkadaşlar…
py uzantılı dosya içerisinden yine aynı py uzantılı dosyanın kodlarını nasıl manipule edebilirim?

Normalde benim bilgisayarda .py uzantılı dosyalarım çift tıklayınca çalışıyor düzenlemek istediğimde birlikte aç》》sublime text yapıyorum.Uzantının bilgisayar üzerinde hangi uygulama ile ilişkilendirildiğine bağlı.

Aslında dediğin gibi fakat open fonksiyonu hangi formatları destekliyor ve açıyor bunu nereden bilebiliriz? Acaba bu gömülü fonksiyonların olduğu dizin içerisinde open fonksiyonu tanımında olabilir mi diye bir soru geldi aklıma…

Ve evet buldum. modül içerisinde open fonksiyonuna girdiğim deneme.py adlı dosyayı yazma kipinde açtığım için ‘not readable’ yani okunabilir değil uyarısı verdi fakat okuma kipinde açabildim. Şimdi sadece bu durumun açıklık kazanması gerekiyor. Neden yazma kipinde açamıyoruz? Çok paradoksal bir durum. :smiley: Bayılıyorum bu tür şeylere…

Dostum yanlış anlamadıysam anlatıyor kontrol et.
Denetim masası》programlar》varsayılanprogramlar》dosya türü ve protokol ilişkilendirme》dosya türüne göre 》.py uzantılı dosyan ne ile ilişkilendirilmiş ise isteğine göre düzenle
Şuan .py dosyayi çit tikladigimda editörüm açılıyor resimde belli
Windows10 için yazdim ufak farklılıklar olabilir.

1 Beğeni

Bu yeni öğrendiğim bir şey oldu. Tam olarak böyle değil sorum aslında ama benzer birşey. Py uzantılı dosyamı zaten Python ile ilişkilendirmiş olarak görüyorum default (varsayılan) olarak. Mesele yarattığım modül içerisinden yine aynı modülü manipüle edebilmek… :slight_smile: Teşekkür ederim…

Ben yazabiliyorum, yanlış bir şey yapıyor olmalısınız.

image

1 Beğeni

Şuraya bakar mısınız: https://stackoverflow.com/a/39643816/1583714

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Sorunumun çözümünü buldum sayenizde :slight_smile:

2 Beğeni