PYAsistan - Python Projelerinizin Asistanı

Hepinize tekrardan merhabalar;

PC’ye format attım ve anında yeni projemi duyurmak istedim :slight_smile: Özelliklerini yazıyorum.

Bu program ne işe yarayacak?
Python projelerinizin kurulumunu,güncelleştirmelerini,kaldırmayı,alınan hataların bildirilmesini,yazılıma oy verilmesi gibi bir çok konuda projenize yardımcı olacak.

Nasıl yapmayı planlıyorsun?
Python’un os,socket kütüphaneleri kullanarak projeyi yapmayı planlıyorum.

Açık kaynak,Linux + Windows desteği,ücretsiz ve bir çok dil desteğini bulunduruyor.

GitHub

Yanlış anlamayın ama, sırf projeleriniz için forumda size özel bir kategori açılması gerektiğini düşünüyorum :slight_smile:

3 Beğeni

Katılıyorum :smiley:

Ancak eski projelerin silinmesini talep ettiğimde durabilir denmişti :slight_smile:

Evet dursun ama bari bi kategori altında dursun da takip edelim.

Açabilseydim,açardım.Ama moderatörlerle konuşmak gerekecek.Zaten etiketlerde program-tanıtımları var.

Takılıyorum ya :smile: Ama proje bulmaya ayırdığınız vakti biraz da kendinizi geliştirmeye ayırın. Zamanım kısıtlı demiştiniz, yerinizde olsam tek proje üzerinden gider ve o proje sayesinde kendimi geliştirirdim. Son zamanlarda API yapmaya çalışıyordum REST ile ilgili baya bilgi edindim, sizin de bu şekilde tek proje üzerinde çalışmanızı tavsiye ederim…

1 Beğeni

2020 adında 2020’yi anlatan 200MB’lık bir pygame oyunu yapıyordum ama format atmak zorunda kaldım yedek bile alamadım yeni harddisk falan taktırdım önceki çöp oldu.Tek projem bu.

Sizin kendi kararlarınız. Forumda uzun zamandır çok kişiyi tanıyorum, görüyorum, takip ediyorum. Bazen faydalı olabilir diye düşünerek belki haddim olmadan tavsiyelerde bulunuyorum. Gerisi kişinin kendisine kalmış.

1 Beğeni

Arayüz %90 böyle olacak.

hmm TUI yapıcaksınız yani iyi yaparsanız güzel olabilir
eğer terminalde print ve input dan başka işler olacak sa curses modülüne göz atın :slight_smile:

Burayı bitirirsem başka kaynağa ihtiyaç duyar mıyım?

yapacağın şeylere göre değişir bilemem

Uygulamaları silme kısmına kadar geldim.3 numaralı tuşa basıldığı zaman kendisini kaldırmayı deneyecek.1 üst dizine çıkacak ve PYAsistan adlı klasörü silecek.Ancak,kendi bulunduğu dizini silemez.Bunu nasıl yapabilirim?