Pyboard geldi, arduino'ya gerek kalmadı mı?

Arkadaşlar Merhaba,
Pyboard 'ı micropython ile kolayca kodlayıp robotik ürünler ortaya çıkarabiliyoruz, zaten uzunca zamandır kullanılan kart bilgisayar rapberry pi 'nin resmi dili de python’dı ancak rapberry pi tam olarak arduino gibi değilde daha farklı alanlar da kullanabiliyorduk derken pyboard ile python ile yapamayacağımız iş kalmadı gibi.
Soruma gelince pyboard varken arduino’ya gerek var mı?

Arduino 30 lira pyboard 30 sterlin( Bugünün kuruyla 193 lira). Yani anlayacağınız var.

2 Beğeni

Aslında bir anlamda hakkınız var, global değil de yerel düşündüğümüzde ülkemizde faiz oranları patladı, döviz tavan yaptı, merkez bankası döviz rezervleri hızla erimekte, yabancı sermaye koşar adım kaçıyor, dün gece Japon sermayesi de ülkemizden çekildi, ar-ge yapmak neredeyse imkansız!
Durum böyleyken arduino’yu ufak tefek yenilik gerektirmeyen projelerde kullanmak mantıklı ancak yapay zeka kullanımı gibi günümüz de yurt dışındaki insanlarla rekabet edecek işler yapmak için arduino’yu raspberry pi ye entegre et sonra bir de kamera entegrasyonu falan derken onun maliyeti pyboard’u da geçecek; şöyle ki pyboard modüllerinden openmv ile yapay zekalı harika projeler geliştirilebilirken arduino ile durum ortada, fayda maliyet analizi döviz kuruna endekslenerek düşünülecek olursa ki işsiz olduğum ve iş bulsam da asgari ücret alacağımdan benim veya benim gibilerin bu aletleri alması zaten rüya, konuyu global düşünerek açmıştım, bir an ülke koşullarını unutmuşum işte :smiley: