Pycharm da çıktıyı göremiyorum

arkadaşlar herkese selam, öncelikle yeniyim ve çok basit bir problem yaşıyor olabilirim ama aşağıdaki kod u yazıp çalıştırdığım zaman pycharm da çıktıyı göremiyorum. Process finished with exit code 0 yazıyor başka birşey yok. acaba başka bir yere mi bakmalıyım. aynı kodu colab da çalıştırınca çıktı olarak tabloyu görebiliyorum ama pycharm da göremiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

import os

import tarfile

import urllib.request

import pandas as pd

DOWNLOAD_ROOT = “https://raw.githubusercontent.com/ageron/handson-ml2/master/

HOUSING_PATH = os.path.join(“datasets”, “housing”)

HOUSING_URL = DOWNLOAD_ROOT + “datasets/housing/housing.tgz”

def fetch_housing_data(housing_url=HOUSING_URL, housing_path=HOUSING_PATH):

if not os.path.isdir(housing_path):

os.makedirs(housing_path)

tgz_path = os.path.join(housing_path, "housing.tgz")

urllib.request.urlretrieve(housing_url, tgz_path)

housing_tgz = tarfile.open(tgz_path)

housing_tgz.extractall(path=housing_path)

housing_tgz.close()

fetch_housing_data()

def load_housing_data(housing_path=HOUSING_PATH):

csv_path = os.path.join(housing_path, "housing.csv")

return pd.read_csv(csv_path)

housing = load_housing_data()

housing.head()

Selam, hosgeldin.

bkz: Soru Sorarken Sıkça Düşülen Hatalar #1

Programin bir ciktisi yok. Tabloyu (veya ciktinin ne olmasini istiyorsan onu) print edebilirsin.

1 Beğeni

çok teşekkür ederim. mantığınız çok doğru ve benim aklıma nasıl gelmedi böyle basit bir şey. fakat şimdi de şöyle bir problem ile karşılaştım, grafiğin tamamı görünmüyor. aşağıda colab da görünen çıktı ve pycharm da görünen çıktı ekran resimlerini paylaşıyorum. colab da olduğu gibi grafiğin tamamını görmek istiyorum pycharm da. ama nasıl yapabilirim? bilmediğim ne var acaba?

colab ekran görüntüsü;

pycharm ekran görüntüsü;

Pandas’da “print options” gibi bir sey var ve bodoz str cevrimini belirli bir genislige kisitliyor olsa gerek. numpy.set_printoptions gibi bir sey yok mu?

1 Beğeni

Ben bu tür veri işlemleri için kod yazarken Spyder kullanıyorum. Arayüzün sağ üst kısmında bulunan değişkenler kısmında programda bulunan tüm değişkenleri veri tipine göre tablo, grafik, değer vb. şeklinde görebilmenize imkan sağladığı için bu durumlarda çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Jupyter Notebook’u kullandınız mı?
Son zamanlarda Pandas DataFrame konusunu öğrenmeye çalışıyorum, kod yazıp çıktıları alırken sunduğu imkanları görünce Jupyter Notebook’u tek geçiyorum, diğer IDE’lere alternatif harika bir seçenek.

colab kullanmadım arabirim , gördüğüm kadarı ile colab ile çok benzer.

Örnek çalışmayı incelemek istersen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsin.

Jupyter Notebook arabirimine ait görseller;

Jupyter1

2

3

2 Beğeni